medyauzmani.com

Microsoft, Call of Duty’i Nintendo’ya getirecek!

Call of Duty, dünyanın en önemli oyun serilerinden biridir ve PC’den telefonlara birçok platformda mevcuttur. Activision ticari marka sahibinin CoD oyunları getirmediği bir platform var, o da Nintendo. İşte Microsoft şimdi de Call of Duty oyunlarını Nintendo’ya getirme sözü veriyor!

Microsoft ve Activision anlaşması

Bir süredir Activision’ı satın almak için uğraşan Microsoft, çeşitli sebeplerden dolayı henüz bunu gerçekleştirememişti. Bu sebeplerin kaynağı Microsoft ya da Activision değil, asıl sebep Call of Duty markası ve Sony. Bilindiği gibi Sony, bugün oyun konsolları satışında lider firmalardan biri konumunda. Aynı şekilde CoD serisinin konsollardaki satış rakamları da diğer birçok oyunu geride bıraktı. Sony’nin bu noktada endişeleri var. Bu da demek oluyor ki Microsoft, Activision’ı satın alırsa Call of Duty oyunlarını PlayStation platformunda göremeyebiliriz.

Microsoft Activision ve Call of duty

Microsoft, PlayStation tarafındaki endişeleri azaltacak açıklamalar yapsa da Sony, anlaşmanın gerçekleşmemesini istiyor. Microsoft, tüm bu engellere rağmen Activision’ı satın alabilirse, Nintendo’da Call of Duty oyunlarını görebileceğiz.

Xbox Branding Başkanı Phil Spencer, CoD oyunlarını hem Nintendo platformuna hem de Steam’e getirme taahhüdünün yanı sıra Twitter’da paylaştı. Activision anlaşmasının ardından sözleşmeyle ilgili herhangi bir hukuki sorun olmadığı sürece Call of Duty serisini Xbox ile aynı anda diğer platformlara da taşımak istediğini tweet’te belirtti.

Call of Duty serisi Nintendo konsollarına ne zaman gelecek?

Bu sorunun net bir cevabı olmasa da önümüzdeki yıl duyurulması beklenen Call of Duty ile birlikte önümüzdeki on yıl boyunca serinin yeni oyunlarını Nintendo konsollarında ve Steam platformunda görmeyi bekleyebiliriz. yapılan hisseler ve anlaşmalar.. Aynı zamanda Microsoft verilerine göre yeni CoD oyunu şimdiye kadar olduğu gibi Xbox, PC ve PlayStation’da yer alacak.

Peki Nintendo konsollarına gelen Call of Duty oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft ve Activision anlaşması başarılı olacak mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın