medyauzmani.com

Meta, sosyal paylaşım sitelerinde Trump hesapları açıyor!

Geçtiğimiz yıllarda yapılan ABD başkanlık seçimlerinde, Donald Trump seçmenlerinin Kongre Binası’na baskın düzenlemesinin ardından eski ABD başkanının sosyal medya hesapları bloke edilmişti. Ardından kendi sosyal medyasını kuran Trump, 2024’te yeniden aday olacağını söyledi. Ardından uzun zamandır beklenen haber geldi. Detaylar burada…

Meta, Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarını aktif etti!

Meta geçtiğimiz günlerde bir blog gönderisinde eski ABD Başkanı’nın Facebook ve Instagram hesaplarını yeniden açacağını duyurmuştu. bu kim iki yıl önce Sosyal medya hesaplarının neredeyse tamamına yakınını kapattıran Trump, Twitter’dan sonra Facebook ve Instagram’a da katılabilecek. Ancak Meta, paylaştığı gönderide ayrı bir uyarı da yayınladı. Öyle ki, eğer Trump, Meta Topluluk İlkelerimizi tekrar ihlal ederse ceza uygulanabilir.

Meta Trump

Meta’nın Küresel İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Clegg, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Genel bir kural olarak, özellikle Amerika Birleşik Devletleri gibi demokratik toplumlardaki seçimler bağlamında Meta platformlarındaki kamusal ve demokratik tartışmaları engellemek istemiyoruz. Halk, politikacılarının iyi ve kötü dediğini duyabilmelidir. ve çirkinler, sandıkta bilinçli seçimler yapabilmeleri için.”

Bu karar, Meta’nın içerik yönergelerini yakın zamanda güncellemesinden sonra geldi. 6 Ocak Benzer olayların yaşanması durumunda şirket bu yayınların paylaşımını kısıtlayabilecektir. Başlangıçta Meta, Donald Trump’ın hesaplarını süresiz olarak askıya aldı. Bunun üzerine Denetim Kurulu’na başvuran şirket, süresiz yasağın uygun olmadığı ileri sürüldüğünde söz konusu kararını revize etti.

Bu kararın ardından Trump’ın yanıtı gecikmedi. Özel sosyal medya sosyal gerçek f Kelimenin tam anlamıyla ölüme saldıran eski başkan, “En sevdiğiniz patronunuz beni platformsuz bıraktığından beri milyarlarca dolar kaybeden Facebook, az önce hesabımı eski durumuna getireceğini söyledi. Böyle harika bir iş çıkardığınız için Truth Social’a teşekkür ederim.” Cümleler kullanın.

Ayrıca 6 Ocak olaylarından sonra Trump’ın Twitter hesabı askıya alındı. Ünlü milyarder Elon Musk geçtiğimiz günlerde Trump’ın Twitter hesabının yeniden açılıp açılamayacağını sormuştu. ankete gönderildi. Sonuç olarak, açılması gerektiğini söyleyen departman kazandığında, eski patronun hesabı açıldı. Şu anda aktif olarak kullanılmasa da Donald Trump yaklaşık 88 milyon Takipçileri var.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Meta, Trump’ın sosyal medya hesaplarını açmakta haklı mı? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın