medyauzmani.com

Meta Make-A-Video – SDN Platformu Duyurusu


Yapay zeka teknikleri sanat, siber güvenlik ve özellikle yazılım gibi birçok farklı alanda karşımıza çıkıyor. Meta, yapay zeka destekli alternatif video oluşturma platformu DALL-E’yi duyurdu. Make-A-Video olarak adlandırılan platform, kullanıcılar tarafından yazılan cümlelerden esinlenerek videolar üretecek.

AI sanatçıları olarak adlandırılan platformlar, son zamanlarda konuşulan en yenilikçi teknolojilerden biri olmayı başardı. Yapay zeka destekli sanat akımına katılmak isteyen Meta, yeni uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu.

Kullanıcılar istedikleri senaryoyu yazıp Make-A-Video’ya yazdırabilecekler. Platformun kısa videolar oluşturduğunu kaydeden şirket, Make-A-Video’nun makine öğrenmesi yöntemi kullanılarak geliştirildiğini duyurdu.

Meta, yapay zeka destekli Make-A-Video platformunu duyurdu

Facebook’ta konuyla ilgili bir açıklama yapan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “Yapay zeka destekli uygulamalar, kullanıcıların yaratıcılığını geliştirmek için tasarlandı. Platformları kullanan kişiler fikirlerini hızlı ve kolay bir şekilde görselleştirebiliyor. Sadece birkaç kelime yazarak bunu yapabilirsiniz. Make-A- Video, sizin için yaratıcı videolar oluşturur.” açıklamalar yaptı.

Platformun şu anda sadece 5 saniyelik videolar üretebildiğini belirtmekte fayda var. Ses desteği de olmayan Make-A-Video, iyi sonuçlar veriyor ancak kusurları var.

Geliştiricilerin henüz makine öğrenimi konusunda eğitilmiş bir veri modeline erişimi yok. Şirketin gelecekte çeşitli uygulamaların ortaya çıkması için oluşturduğu modele erişim sağlayacağı tahmin ediliyor.

Yapay zeka destekli bir video oluşturma platformu üzerinde çalışan tek kuruluş Meta değil. Bu yılın başlarında, Tsinghua Üniversitesi ve Pekin Yapay Zeka Akademisi (BAAI), CogVideo adlı bir AI uygulamasını tanıttı.

Yapay zeka platformlarının geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde ve SDN forumunda paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın