medyauzmani.com

LineageOS 20 alacak yeni modeller açıklandı

Birçoğu Android için geliştirildi özel ROM Mevcut. Özellikle eskimesi nedeniyle güncelleme desteğini kaybetmiş cihazlarda karşımıza çıkan bu tür yazılımlar, donanımları yeterli olmasına rağmen her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. Bunlardan biri LineageOS. İşte Android 13 tabanlı LineageOS 20 ROM’u destekleyecek geçen ay piyasaya sürülen yeni modeller!

LineageOS 20 alacak yeni modeller açıklandı

Aralık ayında lanse edildi Lineage OS 20LineageOS’un en son sürümüdür. Android 13 tabanlı yazılım, desteklediği model sayısını her geçen gün artırıyor. Son olarak, bazı Samsung, Nokia ve Motorola modelleri sürüm desteği aldı.

Özel ROM'u sevenler için: LineageOS 20 alacak yeni modeller açıklandı!

İşte LineageOS 20 desteği alan yeni cihazlar;

  • Samsung Galaksi A52 4G
  • Samsung Galaksi A72
  • nokia 6.1
  • nokia 6.1 artı
  • Motorola Bir Eylem
  • Motorola Tek Vizyon

LineageOS 19’u destekler Model listesine eklenen Galaxy A52 ve Galaxy A72 modelleri, üretici tarafından desteklenmeye devam ediyor ve Android 13 güncellemesiOnlar da aldı. Ancak EOS yani yazılım desteğini kaybeden firmalar listesine başka akıllı telefonların da eklendiğini belirtmek gerekiyor. LineageOS 20 ayrıca bu modellere Android 13’ün saf sürümüne yakın bir deneyim sunuyor.

Lineage OS 20Yüklemek için önyükleyicinin kilidini açmanız ve TWRP gibi özel bir kurtarma yüklemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, yapıyı cihazınıza yüklemek için LineageOS web sitesinde verilen kurulum talimatlarını izlemeniz gerekir. Tabii ki, böyle bir operasyon eğer başvurmadıysanızkurulum sırasında olası hatalar nedeniyle cihazınız. Kullanılamaz hale gelme olasılığısen de unutma Bu nedenle işi bilen birinden yardım almakta fayda vardır.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın