medyauzmani.com

Lexus elektrikli otomobilini manuel şanzımanla piyasaya sürecek! – SDN

Toyota’nın 33 yıl önce ABD’ye lüks otomobil ihraç etmek için kurduğu Lexus bölümü, 90’dan fazla ülkede satış yapan, dünya çapında tanınan bir marka haline geldi. Şimdi ise elektrikli araçlarda yeniliklerini sürdürüyor. Lexus, manuel şanzımanlı yeni bir elektrikli otomobil geliştiriyor.

Lexus, manuel şanzımanlı elektrikli otomobil geliştirdi!

Tamamen elektrikli Lexus LFA yakında üretime girecek. Ancak, bu arabada dikkat çekici 3 önemli takma ad var. Birincisi, yaklaşık 700 km menzil sağlayacak. Bu arabanın yüksek tüketime sahip yüksek performanslı bir spor otomobil olduğu düşünüldüğünde bu değer oldukça yüksektir.

Lexus elektrik kılavuzu

İkinci sırada 0-100 hızlanmasını 2 saniye veya daha kısa sürede tamamlayacaksınız. Seri üretim hattından çıkan ve bu değere ulaşabilen tek otomobilin yeni Tesla Roadster olacağını düşündü. Ancak Lexus burada beklenmedik bir adım atabilir.

Üçüncü ana tema, Lexus’un satacağı tamamen yeni LFA modelindeki manuel şanzıman. İçten yanmalı motorlu arabaların dışında görmediğimiz bir durum olsa da manuel vites fanlarının elektrikli tahrik ile birleştirilmesi fikri oldukça ilgi çekici.

Aşağıda bağlantısını paylaştığımız videoda Toyota ve Lexus’un elektrikli araçlar için geliştirdiği manuel şanzımanı görebilirsiniz.

Manuel şanzıman ve tamamen elektrikli Lexus modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın