medyauzmani.com

Lamborghini Aventador üretimi sona erdi! – Teknolojihaberleri.org.tr


Lamborghini, ürettiği süper otomobillerle adından sıkça söz ettiriyor. Bugüne kadar İtalyan üreticinin model yelpazesinde Aventador, Huracan ve Urus yer aldı. Ancak 10 yılı aşkın süredir üretimi devam eden Aventador için yolun sonuna geldik.

Lamborghini Aventador Vida

2011 yılında V12 motoru ve çarpıcı görünümü ile gönülleri kazanan Aventador, başarılı kullanım ömrünün sonuna geldi. İtalyan süper otomobil üreticisi, son Aventador’u montaj hattından çektiğini duyurdu. Lamborghini, bir süredir Aventador üzerinde geliştirdiği sınırlı sayıda üretilen otomobillerle ikonik modeline veda ediyor.

Aslında Lamborghini tarafından yapılan bu açıklamaya ikinci kez rastlıyoruz. Şirket birkaç ay önce son Lamborghini Aventador’u da aynı şekilde ürettiğini açıklamıştı. Ancak Felicity Ace gemisi ile 500 Aventador modelinin yakılması sonucunda ikonik modelin üretimine yeniden başlandı.

Lamborghini Aventador

Şimdi hepimiz Aventador’a veda ettik. Lamborghini yakında amiral gemisi modelinin yerini alacak. Yeni model hakkında henüz net bir bilgi yok ancak yeni amiral gemisi otomobilin atmosferik bir V12 motoruna sahip olmayacağını söyleyebiliriz.

Aventador, uzun üretim sürecinde o kadar iyi performans gösterdi ki, ikonik model Lamborghini’nin şimdiye kadar ürettiği tüm V12 motorlu arabalardan daha iyi performans gösterdi. Lamborghini, son on yılda sekiz farklı versiyonda toplam 11.465 Aventador sevk etti. Ayrıca, SC20 gibi birkaç benzersiz ve sınırlı sürüm de üretildi.

İtalya’da üretim hattından çıkan son Aventador, Ad Personam’dan özel açık mavi renkte Aventador LP 780-4 Ultimae Roadster oldu. Lamborghini’nin ürettiği son Aventador’u içinde barındıran bu araba, İsviçre’ye doğru yol alacak.

Aventador’un yerini alacak amiral gemisi Lamborghini’yi heyecanla bekliyoruz. Elektrikle çalışan bir süper otomobille karşılaşmamız tamamen mümkün görünüyor. Peki siz Lamborghini Aventador hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın