medyauzmani.com

Kripto para piyasa değeri yeniden 1 trilyon doları aştı

Kripto para piyasa değeri aylar sonra 1 trilyon doları aştı. bitcoinPazar günü 21.325$’lık yeni bir zirveye ulaştı ve 3 Kasım’dan bu yana ilk kez 21.000$’ı geçti. Ayrıca kripto para borsası FTX’in iflasına rağmen destek seviyesini korumayı başardı.

Kripto para piyasa değeri 1,02 trilyon dolar

CoinGecko verilerine göre Kripto para piyasası Pazartesi günü 1,02 trilyon dolar Etrafı izle. Tüm kripto para birimlerinin birleşik piyasa değeri, Kasım ayının başından bu yana ilk kez 1 trilyon dolar eşiğini geçti.

Bitcoin değerindeki son artış, hisse senetlerindeki ralli ile ilişkilidir. Yatırım uzmanları, S&P 500’ün 2023’te yüzde 4,6 yükseldiğini ve hiperenflasyon krizinin aşıldığını gösteren daha fazla veri olduğunu gösteriyor. OANDA analisti Craig Erlam, mevcut risklere rağmen “kripto para biriminin en büyük kazanan olduğunu” söyledi.

Craig Erlam, Bitcoin’den ümidini dile getirse de yatırımcıları uyarmayı da ihmal etmedi. Kripto para biriminin gerçekten yükseliş mi yoksa sadece kısa bir miting mi olduğunun hala net olmadığını belirtti.

Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 $’a ulaşırken, toplam kripto pazarı 3 trilyon $’ın biraz üzerindeydi. Ancak 2022’de ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını birkaç kez artırmasıyla geri adım attı ve piyasadan kayboldu.

Ek olarak, birkaç büyük kripto şirketi iflas ettiği için kripto endüstrisine olan güven kırıldı. Son rallisine rağmen Bitcoin, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 51 kaybetti. JPMorgan Chase analistleri, yatırımcıların kripto para piyasasındaki belirsizliğe karşı dikkatli davranmaları gerektiğini söyledi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın