medyauzmani.com

Kim Kardashian’a 1,2 milyon dolarlık kripto para cezası!


Ünlüler sosyal medya ve manken Kim KardashianABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edildi. Instagram hesabında kriptoyu desteklediğini açıkça belirtmeyen Kardashian, iddiaya göre “kripto paranın güvenliğini yasa dışı bir şekilde açıkladı”.

Kripto para reklamcılığı Kim Kardashian’a pahalıya mal oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kim Kardashian’ın Instagram’daki kripto duyurusunun açıkça belirtilmediğini söyledi. EthereumMax’in EMAX Simgesi Katılımıyla 250 bin dolar alan ünlü model 1,26 milyon dolar ceza ödemek zorunda kalacaksın.

SEC ve Kardashian tarafından imzalanan bu anlaşma, Instagram’ın reklam bütçesini, ilgisini ve 1 milyon dolarlık cezayı içeriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan SEC Başkanı Gary Gensler, takipçi sayısı fazla olan ünlülerin kripto para birimleri hakkında konuşurken daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Söylemek.

Cümleden bahseden ünlü model, “Kardashian, başından beri SEC ile işbirliği yaptığı için bu sorunu çözmekten memnun. iş arar..”

Sosyal medya platformlarında milyonlarca takipçisi olan ünlü isimler yüksek risk taşıyor Reklam kripto para birimi Bunu yapmadan önce iki kez düşünmesi gerekiyor. Örneğin, Kim Kardashian, EMAX ikonunun reklamı için 250.000 dolar ödemesine rağmen cezadan kurtulamadı.

Kripto para birimleri düşmeye devam ediyor. 29 Ağustos Pazartesi Küresel kripto para piyasası 1 trilyon doların altına düştü. Nisan ayında 2 trilyon dolara ulaşan piyasa, neredeyse yarısını kaybetti.

Peki Kim Kardashian’ın şifreli cezası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın