medyauzmani.com

Karşınızda Redmi Note 12 Turbo! Orta kısmın yeni kralı

Redmi, uzun süredir sızıntı görmeye alıştığımız telefonunu sonunda duyurdu. Markanın yeni akıllı telefon modeli ise Redmi Note 12 Turbo oldu. Adlandırmada bölgelere göre farklı olacağı söylenen akıllı telefonun açıklanan özellikleri çok da garip değil. Sızıntılarda gördüğümüz özellikler doğrulandı.

Aynı şey telefonun tasarımı için de söylenebilir. Gelin özelliklerin üzerinden tekrar geçelim ve markanın bu sefer neler sunduğuna bakalım.

Redmi Note 12 Turbo fiyatı ve özellikleri

Söz konusu akıllı telefon modelinde sunulan tasarımdan bahsederek başlamak istiyorum. Telefon, sızıntılarda da göründüğü üzere arka tarafında büyük bir çift kamera ile geliyor. Bu iki kamera için ek alan yoktur. Hemen yanında ise ek bir sensör olduğunu görüyoruz.

Benzer tasarım yapısını daha önce de sızan posterlerde görmüştük. İleri kaydırdığımızda ise ekranda tek kamera kurulumu olduğunu görüyoruz.

Teknik özellikler bölümünde telefonda neler sunuluyor kısmına geçelim. Teknik özellikler açısından Redmi Note 12 Turbo, 6.67 inçlik bir ekranla geliyor. %100 DCI-P3 renk gamı ​​sunan ekran, OLED panele sahip ve 120Hz yenileme hızıyla geliyor.

HDR10+ desteğinin burada olduğunu ve aynı zamanda ekranın 1000 nite çıkabileceğini de ekleyelim.

Ekranı bir kenara bırakacağımız zaman Redmi Note 12 Turbo, işlemci kısmında Snapdragon 7+ Gen 2 işlemci ile geliyor.

Orta segment için yeni amiral gemisi işlemcinin yanı sıra RAM segmentinde 16 GB RAM kullanılıyor. RAM kısmındaki seçim türünün LPDDR5x olduğunu da ekleyelim.

Depolama için, bu büyük miktarda RAM’e eşlik edecek 1 TB depolama alanı görüyoruz. Depolamanın UFS 3.1 olduğunu da ekleyelim.

Son olarak yeni akıllı telefondaki kameralardan bahsedelim. Redmi Note 12 Turbo, ana kamerada OIS destekli 64MP lens ile geliyor. İkinci kamera 8MP geniş açılı bir lenstir. Son kameranın ise 2MP makro kamera olduğunu ekleyelim.

Son olarak ön kameranın 16MP olduğunu da ekleyelim. Tüm bu özellikleriyle Redmi Note 12 Turbo akıllı telefon modeli 290$ giriş fiyatıyla satışa sunulacak. Daha yüksek son model 16 GB RAM’e sahip ve bu modelin maliyeti 377 dolar.

Şartname özeti

  • Ekran: 6,67 inç FHD+ OLED ekran, %100 DCI-P3, 120Hz yenileme hızı
  • İşlemci: Snapdragon 7+ Gen 2
  • RAM: 16 GB / 12 GB / 8 GB
  • Depolama: 256 GB / 512 GB / 1 TB
  • Kamera: 64MP OIS Birincil Kamera + 8MP Ultra Geniş Lens + 2MP Makro Kamera + 16MP Ön Kamera
  • Arayüz: MIUI 14 ile Android 13
Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın