medyauzmani.com

Kanye West’in Twitter hesabı yasaklandı


Tüm dünyada tanınan ve rap dünyasının en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen. Kanye BatıTwitter’dan kaldırıldı. ünlü rapçi heyecan Görevi nedeniyle hesabı askıya alındı. Instagram West’in aslında bir “sosyal medya değil” olduğunu söyleyebiliriz, çünkü hesabı daha önceki gün kısıtlanmış.

Twitter ve Instagram, Kanye West hesabını kısıtladı

Türkiye dahil tüm dünyada popüler olan Kanye West (yeni adı Ye), Yahudi aleyhtarı broşürler yayınlamakla suçlanıyor. Geçen gün paylaştığı bir açıklamanın şirket politikalarını ihlal ettiğini söyleyen Twitter, ünlü rapçinin hesabını askıya aldı.

Kanye West’in işi anti-Semitik olarak tanımlansa da şarkıcı kendini farklı şekilde savundu. Yi’nin açıklamasına göre, “Siyahlar da Yahudi kökenli” olduğu için bu gönderide herhangi bir sorun yok.

Twitter hesabının askıya alınması ilginç olsa da sorun burada bitmiyor. Kanye West’in Instagram hesabı daha bir gün önce kısıtlandı. Instagram paylaşımında, Sean Tarakları rap şarkıcısı Diddy’nin Yahudiler tarafından kontrol edildiğini iddia eden West, Meta Kurallarını ihlal etmekle suçlandı.

Instagram hesabını kısıtladıktan sonra Twitter’a dönen ve Mark Zuckerberg’i suçlayan ünlü rapçi, Tesla’nın CEO’su Elon Musk ile Hoşgeldiniz. West’in 2020’nin sonlarından bu yana Twitter’da bir açıklama yayınlamadığı göz önüne alındığında Musk, “Twitter’a tekrar hoşgeldin dostum” yazdı.

Kanye West’in Instagram hesabının tamamen kapatılmadığını da hatırlatalım. Kısıtlamanın ardından West’in DM atması, yorum yapması veya paylaşımda bulunması yasaklandı. Ancak Twitter yasağı tüm hesabını etkiledi.

Peki Kanye West Twitter hesabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın