medyauzmani.com

İşler kızışacak! Akıllı telefon işlemcilerinin lider üreticisi açıklandı

Tedaviler, akıllı telefon sektöründe çok önemli bir konuma sahip. Bu kapsamda akıllı telefonlarda kullanılan birçok üretici bulunmaktadır. Öte yandan, araştırma şirketi Counterpoint Research, akıllı telefon işlemcisi Endüstri lideri algılama. Ortaya çıkan raporlar sonucunda kararlaştırılan amiral gemisi ismi oldukça ilgi gördü. Detaylar burada!

MediaTek, Qualcomm’u yendi

Araştırma şirketi Kontrpuan AraştırmasıYaptığı araştırmalar sonucunda sektör liderlerini belirler. Son olarak şirket, akıllı telefonlarda kullanılan işlemcilerle ilgili verileri paylaştı. Bu veriler sonucunda akıllı telefon işlemci pazarının lider ismini ortaya çıkarmış oldu.

İşler kızışacak!  Akıllı telefon işlemcilerinin lider üreticisi açıklandı

ortaya çıkan verilere göre Medya Teknolojisi2023 yılının ilk çeyreğine hakim olan şirket oldu. MediaTek bir önceki çeyreğe göre düşüş görse de listenin başında yer almayı başardı. bir şirket, yüzde 31 Pazar payı vardır.

Ancak, MediaTek 2023 ikinci çeyrek Şirketin önümüzdeki çeyrek için LTE işlemci sevkiyatları için de bazı beklentiler var. yüzde 5’ten fazla düşüş5G işlemci sevkiyatlarında %5’ten az büyüme Olması beklenen.

MediaTek’ten sonra listede ikinci sırada yer alıyor. Qualcomm bulundu. Şirket, 2023’ün ilk çeyreğinde elde etti yüzde 28 Pazar payıyla MediaTek’ten sonra gelir. Analistler, Qualcomm’un sevkiyatlarının stok azaltımı olduğunu ve 2023’te normale döneceğini belirtiyor. Bu nedenle uzmanlar, 2023’ün ikinci çeyreğinde de sabit kalmasını beklediklerini söylediler.

İşler kızışacak!  Akıllı telefon işlemcilerinin lider üreticisi açıklandı

Qualcomm’dan hemen sonra yüzde 26 pazar payı ile elma gelen. SAMSUNG Öte yandan hem üst hem de alt pazar segmentine hitap eden işlemci lansmanları ile ilk çeyrekte bir miktar artış gördü. Dahası Huawei Hisilikon Yüzde 1’in altında pazar payına sahip olarak listeleniyor.

Peki, akıllı telefon işlemcileri listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın