medyauzmani.com

iPhone’da Beklenen: İşte Periscope Lens Hakkındaki Detaylar!

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, iPhone 14 serisi ile sektörde bir kez daha standartları belirliyor. bu yılın son çeyreği. Önemli kaynaklar dizi hakkında yeni bilgiler paylaşıyor.

Periscope lensi yalnızca iPhone 15 Pro Max’te mevcut olacak

Daha önce birçok önemli kaynak periskop lensin iPhone 15 serisinde kullanılacağını paylaşmıştı.Son rapora göre periskop lensi ilk kez kullanacak modelin sadece iPhone 15 Pro Max’te olacağını söylüyor, beklenildiği gibi. Ayrıca lens, yakında çıkacak olan iPhone 16 serisinde her iki Pro modelinde de yer alacak. Görünüşe göre Apple periskop lensi benimseyecek.

endoskop lensi

iPhone 14 kamerası hakkında şimdiye kadar pek çok iddia ortaya atıldı.Buna göre kamerada 5x optik yakınlaştırma yapabilen periskop lens yer alacak. Ayrıca Lante Optics’in Apple’a 100 milyondan fazla parça tedarik edeceği ve bunun şirketin geliri üzerinde önemli bir olumlu etkisi olacağı söyleniyor.

Dynamic Island özelliğinin tüm modellerde yer alacağı düşünülüyor. iPhone 15 Pro ve 15 Ultra tamamen yeni bir Apple çipi kullanacak. Bir elma 3 nm mimarisi üzerinde üretilmiş A17 Biyoniktin Gücünü alacak. Mevcut nesilden çok daha güçlü olmasa da pil performansı ile ön plana çıkacak.

TSMC tarafından üretilecek olan 3nm A17 Bionic çip, yeni çipler nedeniyle oldukça pahalı olacak. Söylentilere göre 3nm N3 teknolojisi ile üretilen çip, mevcut teknolojiye göre yüzde 25 daha pahalı.

endoskop lensi

Akıllı telefon dünyasının yakından tanıdığı TrendForce’a göre iPhone 15 Pro, 8 GB RAM ile sahne alacak. Bu değer standart modellerde 6 GB olarak kalabilir. Ayrıca PRO modelinde işlemci koltuğunda Bionic A17’nin yer alması bekleniyor. Şirket, Bionic A16’yı standart modellerde kullanmaya devam edecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın