medyauzmani.com

iPhone 15 serisi dinamik ada özelliği ile gelecek

Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde bulunan dinamik ada özelliği ile kullanıcıların kalbini kazanmayı başardı. Sızan bilgilere göre şirket, dinamik ada teknolojisini tüm iPhone 15 modellerinde kullanacak.

Dynamic Island tüm iPhone 15 modellerinde kullanılacak

Pro Max modelinin yerini alacak iPhone 15 Ultra’nın malzeme maliyetinin 100 dolara çıkacağı geçtiğimiz aylarda gösterilmişti. Tanınmış analist LeaksApplePro, “ABD pazarındaki en pahalı iPhone modelini göreceğiz. Yüksek üretim maliyetleri ve enflasyonist maliyetler de etkilendi, bu da şirketin parasının bankadaki değerinin düşmesine neden oldu.” açıklamalar yaptı.

Dynamic Island tüm iPhone 15 modellerinde kullanılacak

Bir Bloomberg raporuna göre, Apple dört modelin hepsinde dinamik bir adaya sahip olacak. Pro modellerinde titanyum çerçeve kullanacağı söylenen şirket, iPhone 15 serisinde de Type-C teknolojisine yer verecek.iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses açma/kapama düğmelerinin olacağını belirtmekte fayda var. ayrıca Click Engine teknolojisine sahiptir.

Bir diğer sızıntı da iPhone 15 ailesinin piliyle ilgili Apple, cihazlarında pil değiştirme maliyetlerini artırıyor. Artan malzeme maliyetleri nedeniyle Apple, AppleCare aracılığıyla cihazları için nadir görülen bir pil değiştirme fiyatı artışı planlıyor.

Sızan bilgilere göre Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerini tanıtıyor. İşlevsel yükseltme Ekran teknolojisi dahil edilmeyecektir. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde LTPO ekran teknolojisinin kullanılmayacağı belirtilmelidir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın