medyauzmani.com

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra’nın fiyatı nedir?

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra fiyatı Çin sosyal medya uygulaması Weibo’da yer alan bir sızıntıya göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra, 2023’te daha yüksek bir fiyattan satışa çıkabilir. Peki iki yeni iPhone modeli nasıl olacak?

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra ile fiyatlar artacak

Önceki raporlar, iPhone 15 ve 15 Plus’ın muhtemelen iPhone 14 modellerinden biraz daha ucuza sunulacağını, ancak Pro ve Ultra fiyatlarının artacağını belirtiyordu. Özellikle pahalı modellerine yeni özellikler ekleyen Apple’ın iPhone serisinin fiyatlarında bir delik açmak istediği söyleniyor.

Weibo’da ortaya çıkan rapor, iPhone 15 ve 15 Plus’ın hem Dynamic Island’a hem de iPhone 14 Pro ve Pro Max’te bulunan 48MP kameraya sahip olacağını belirtiyor. Buna karşılık, serideki en pahalı iki telefon bazı önemli avantajlara sahip olacak.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra tamamen yeni bir Apple çipi kullanacak. Bir elma 3 nm mimarisi üzerinde üretilmiş A17 Biyoniktin Gücünü alacak. Mevcut nesilden çok daha güçlü olmasa da pil performansı ile ön plana çıkacak.

TSMC tarafından üretilecek olan 3nm A17 Bionic çip, yeni çipler nedeniyle oldukça pahalı olacak. Söylentilere göre 3nm N3 teknolojisi ile üretilen çip, mevcut teknolojiye göre yüzde 25 daha pahalı.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra, dayanıklılıklarını büyük ölçüde artıran titanyum kasalara da sahip olabilir. Bu muhtemelen üretim maliyetlerini artıracak ve Apple bunu son kullanıcıya iletecektir.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın