medyauzmani.com

iPhone 14 Pro ekran yanığı şikayetleri başladı!

Apple, geçtiğimiz yıl eylül ayında iPhone 14 serisini tanıtmıştı ve yeni modellerinde yaşanan sorunlar eleştiri konusu olmuştu. Şimdi ise bazı kullanıcılar tarafından yapılan şikayetler ekrandaki Dynamic Island bölümünün yandığını söylüyor.

iPhone 14 Pro’nun Dinamik Adası’nda Burn şikayetleri!

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonlar da gelişmeye devam ediyor ve üreticiler piyasaya sürdükleri modellerle yepyeni özellikler sunuyor. Öyle ki Apple’ın iPhone 14 serisi ile hayatımıza giren Dynamic Island tasarımı da bunlardan biri.

iPhone 14 Dinamik Ada

iPhone 14 serisinin Pro ve Pro Max modellerinde bulunan Dynamic Island, uygulamalardan gelen bildirimleri görüntülemek için özel bir tasarım. İğne deliği ekranıyla bağlantılı olarak özellik, bildirime bağlı olarak genişleyebilir ve hatta şekil değiştirebilir.

İşlevselliğiyle öne çıkan özellik, artık ortaya çıkan sorunlarla da adından söz ettiriyor. Twitter’da bir kullanıcı, iPhone 14 Pro’da Dynamic Island bölgesinde yanma meydana geldiğini paylaştı.

Kullanıcı, yetkili bir Apple servisi ile görüştüğünü ve şirket çalışanlarının daha önce benzer bir durumla karşılaşmadığını belirtiyor. Bu paylaşıma ek olarak başka bir iPhone 14 Pro kullanıcısı, telefonu satın aldıktan sonra bir aydan kısa bir süre sonra aynı sorunla karşılaştığını ve ekranda Dynamic Island bölümünden iz kaldığını söylüyor.

Söz konusu konu ile ilgili bazı tahminler, ekrandaki takibin aslında bir burn-in olmadığı ve sorunun anakarttan kaynaklandığı yönünde. Apple henüz kullanıcı şikayetleri hakkında yorum yapmadı.

iPhone 14 Pro Dinamik Ada

Dynamic Island hakkında daha önce de çeşitli konularda şikayetler olmuştu. Öyle ki bunlardan biri de özelliğin iMessage ve FaceTime uygulamalarında aktif hale getirilememesiydi. Kullanıcıların yapmış olduğu şikayetlerden biri de Dynamic Island’ın ekranda başka bir yere taşınmış olması.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Benzer bir sorunla karşılaştınız mı? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın