medyauzmani.com

iPadOS 16 ile eski iPad’ler için Stage Manager desteği!


iPadOS 16 Beta güncellemesi ile Apple, daha eski iPad modellerine Stage Manager’ı da tanıtıyor. Söz konusu özellik, tablet kullanıcılarının merakla beklediği ancak aynı zamanda neşeyle karşılanan bir yenilikti. İşte iPadOS 16 ile Stage Manager desteğine sahip iPad’ler!

iPadOS 16 Beta ile eski iPad’ler için Stage Manager desteği!

Geçtiğimiz aylarda duyurulması beklenen ancak can sıkıcı sorunlar nedeniyle tanıtımı Ekim ayına ertelenen iPadOS 16’nın beta sürümü Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Yeni güncellemeyle gelenler arasında en dikkat çeken özellik iPad için Stage Manager özelliği oldu.

iPadOS 16 Beta ile eski modeller için Stage Manager desteği!

Açık uygulamaları ekranda windows şeklinde görüntüleyerek düzen sağlayan özellik, bu yıl piyasaya çıkan M1 çipi ve Air modelleriyle sadece iPad’lerle sınırlıydı. iPadOS 16 Beta güncellemesi ile birkaç eski iPad’de de mevcuttur.

Güncelleme ile Stage Manager özelliğine sahip modeller üçüncü nesilden sonra 11 inç iPad Pro ve 12.9 inç iPad Pro olurken, 2018 ve 2020’de A12X ve A12Z yonga seti ile tanıtılan iPad’ler de özellik desteği alacak. . Ayrıca M1 yongası olmayan eski modeller için sunulan Stage Manager’ın harici bir monitörde kullanılmayacağını da belirtelim. Apple, bu yıl M1 iPad için harici ekran desteğinin sunulacağını belirtiyor.

iPadOS 16 Beta ile eski iPad'ler için Stage Manager desteği!

Apple, iPadOS 16’ya gelen Stage Manager özelliği hakkında şu açıklamayı yaptı:

Stage Manager’ı hem iPad ekranında hem de aynı anda sekiz adede kadar uygulamayı doğrudan ekranda çalıştırabilen ayrı bir harici ekranda iç içe yeniden boyutlandırılabilir pencerelerle çoklu görev yapmanın yepyeni bir yolu olarak tanıttık.

Bu çoklu ekran desteği, yalnızca M1 çalıştıran iPad’lerin tam gücüyle etkinleştirilebilir. 3. ve 4. nesil iPad Pro müşterileri, iPad’deki Stage Manager deneyimine büyük ilgi gösterdi. Buna karşılık ekiplerimiz, aynı anda doğrudan iPad ekranında dört adede kadar uygulamayı desteklerken bu sistemlerin tek ekranlı bir sürümünü sunmanın bir yolunu bulmak için çok çalıştı.

Apple, iPadOS 16'ya gelen Stage Manager özelliği hakkında bir açıklama yaptı.

Peki, tiyatro yöneticisi özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Faydalı olduğunu düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın