medyauzmani.com

iOS 16’nın en popüler özelliği Samsung’a geliyor!


Bir elma iOS 16 ile yenilikler Android Dünyaya gelmeye başlar. iPhone kullanıcılarının merakla beklediği kilit ekranını özelleştirebilme özelliği de Samsung’un radarına girdi. Bir UI 5.0 üçüncü beta Sürümde kilit ekranına daha fazla özelliğin eklendiği bildirildi.

iOS 16 kilit ekranı yeniliği Samsung One UI 5.0’da ortaya çıktı

Apple, geçtiğimiz haftalarda iOS’un en son sürümünü yayınlayarak birçok yeniliği iOS 16 kullanıcılarının hizmetine sundu.Ancak en dikkat çeken özelliklerden biri. Kilit ekranı özelleştirmesi Oldu. Değişiklik sayesinde Apple, kullanıcılarının daha kullanışlı bir kilit ekranı kurmasına izin veriyor.

Öte yandan Samsung, en son One UI 5.0 güncellemelerinde bu özelliği test etmeye başladı. YouTuber Vaibhav Jain Tanım Android 13 tabanlı en son One UI 5.0 beta sürümüne göre, iOS 16’ya oldukça benzer bir kilit ekranı özelleştirme yeteneği kazandı.

One UI 5.0 kullanıcıları, yeni özellik sayesinde saat stilini, yazı tipini ve kilit ekranı tasarımını değiştirebilecek. Ancak iOS 16’dan farklı olarak duvar kağıdını tespit et Bu özelliği yoktur. Bu nedenle, ayarlar çubuğu ve kamera düğmesi gibi düğmeler özelleştirmeye dahil edilemez.

One UI 5.0’ın üçüncü beta sürümünde uygulamayı açma/kapama animasyonunun da değiştiğinden bahsedilmişti. Kullanıcılar uygulamalar arasında daha hızlı ve sorunsuz geçiş yapabilecekler. kilit ekranından her zaman ekranda Geçişte de bazı farklılıklar olacaktır.

Ancak Android’e gelen tek yenilik bu değil. Apple iPhone 14 serisi ile hayatımıza neler kattı? Dinamik Ada Özelliği Kullanıcılar tarafından takdir edildi. Bir geliştirici, özelliği tüm Android cihazlarda kullanabilmek için bir uygulama geliştirdi.

Peki, Samsung One UI 5.0’ı düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın