medyauzmani.com

Intel Raptor Lake işlemci kasası ortaya çıktı!


Intel önümüzdeki haftalarda sergileyecek 13. Nessel Gölü Raptoru Şifacının ailesi büyük bir ilgiyle bekliyor. Performans konusunda oldukça iddialı olan Raptor Lake işlemcileri ile Intel’in büyük rakibi AMD’yi geride bırakacağı söyleniyor. Her gün yeni nesil işlemciler hakkında yeni bilgiler gelirken, artık Raptor Lake’in ana versiyonu ortaya çıktı.

Raptor Gölü meydanı bazı tartışmalara neden oldu

Intel Core i9-13900K işlemci kutusu görüntüleri sızdırıldı. Ortaya çıkan görüntü, 13900K’nın kutu tasarımı açısından 12900K ile aynı temayı takip ettiğini gösteriyor. Ancak kutuda ana işlemci farkı bazı küçük detaylarda gösteriliyor.

Core i9-13900K kutusu, Twitter’da HXL adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bu ortak fotoğrafın gerçekliği henüz teyit edilmemiş olsa da detaylı olarak 12900K ile benzerliği ve ayrımıyla oldukça gerçekçi görünüyor.

Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere yeni neslin işlemcisi selefinden bazı noktalarda farklılık gösteriyor. Intel, yeni işlemcisini silikon koruyuculu benzer bir kutuda sunarken, bu sefer altın yerine gümüş detayları tercih ettiği görülüyor. Intel’in yeni nesilde neden altın yerine gümüşü tercih ettiği tartışma başlatabilir. Renk seçimini önceki nesle bir geri dönüş olarak yorumlamak şirketin satışlarına zarar verebilir.

Ayrıca fotoğrafları Twitter’dan sızdırılan yeni nesil işlemci kutusu, mevcut Alder Lake işlemcinin kutularından çok daha ince kasasıyla dikkat çekiyor. Sihirbazın oluşturulmasını ifade eden ifadenin sağ üst köşeden sol alt köşeye (12. Nesil – 13. Nesil) alındığını görüyoruz. Bu ayrıntılar dışında, iki kare hemen hemen aynıdır.

Kutuya baktığımızda yeni nesil Intel Raptor Lake işlemcilerin tanıtımının çok yakında olacağını söylemek de mümkün. İddialara göre 13. nesil Intel işlemciler 27 Eylül’de sunulacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın