medyauzmani.com

Intel, geliştiricilerin inovasyonunu hızlandırıyor! – Teknolojihaberleri.org.tr


Intel İnovasyon Etkinliğinin ikinci gününde Intel, açık bir ekosistemi teşvik etme çabalarının ve yatırımlarının sistemler, uygulamalar ve yazılım yığını için silikonun her seviyesinde toplumsal yeniliği nasıl teşvik ettiğini gösterdi.

Intel İnovasyon etkinliğinin bir parçası olarak marka ayrıca Intel EMEA Satış Direktörü ve İstanbul Yapay Zeka Satış Direktörü Ediz AltunKatılımlı bir basın toplantısı düzenleyin.

Ediz Alton, yapay zeka, güvenlik ve kuantum bilişim alanlarında geliştiricileri desteklemek için yeni araçların sunulduğu ve yeni Amber Proje Doğrulama Hizmetinin ilk müşterilerinin açıklandığı Intel İnovasyon Etkinliği ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Bugün ve gelecekte dijitalleşmenin zorluklarını karşılamak için genişletilmiş bir dizi platform, araç ve çözümle Intel, geliştiricilerin daha üretken olmalarına ve olumlu sosyal faydalar için potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaya odaklanmıştır.” dedi.

Geliştiricilerin açılmasını sağlayın

Lavender, geliştiricilerin denedikleri belirli sorun için en iyi mimariyi seçmelerine olanak tanıyan çok sektörlü, açık, standartlara dayalı bir programlama modeli olan oneAPI ile başlayan iki günlük geliştirici odaklı etkinliğin ikinci etkinliği için açılış konuşmasını yaptı. yapmak. Intel’in açıklık, seçim ve güven taahhüdüyle başlayan bir çözüm. Bağlılığını vurguladı.

OneAPI’nin benimsenmesi ve uygulanmasında kaydedilen ilerlemeye dayanan girişim, oneAPI’nin gelecekteki yönünü şekillendirmek ve geliştiricilerin, yazılım satıcılarının, ulusal laboratuvarların, araştırmacıların ve silikon satıcılarının değişen ihtiyaçlarını karşılamak için bir topluluk forumuna dönüşüyor.

Açık standartlar geliştirme ve SYCL ve oneAPI araçları için platformlar arası uygulamalar sunma konusunda uzmanlığa ve deneyime sahip bir Intel yan kuruluşu olan Codeplay, artık oneAPI geliştirme topluluğunun sorumluluğunu üstlenecek.

Intel, bu tek API belirtimine dayalı olarak erişilebilir geliştirici araçları ve araç takımları sağlamaya devam edecektir. En yeni ve gelecek Intel CPU, GPU ve FPGA mimarilerini destekleyecek ve açık kaynaklı SYClomatic uyumluluk aracı gibi araçlar içeren Intel oneAPI 2023 araç takımı Aralık ayında yayınlanacak.

SYClomatic, CUDA kaynak kodunu SYCL kaynak koduna dönüştürmeye yardımcı olarak geliştiricilere bilgi işlem mimarisinde bir seçenek sunar.

Intel ayrıca, temel uygulamalarda oneAPI desteğini genişletmeyi ve tek bir API eğitim müfredatının geliştirilmesini genişletmeyi planlıyor. Diğer altı eğitim ve araştırma kurumu, Arap Planlama Enstitüsü’nde bir Mükemmeliyet Merkezi kurdu. Ayrıca duyuruldu.

Yeni mükemmellik merkezleri arasında Pekin Üniversitesi Yazılım ve Mikroelektronik Okulu, Birleşik Krallık Bilim ve Teknoloji Tesisleri Konseyi, Technion İsrail Teknoloji Enstitüsü (Technion İsrail) ve Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı (LLNL) bulunmaktadır. Utah Üniversitesi (Utah Üniversitesi), California San Diego Üniversitesi ve Berlin Zuse Enstitüsü’nden.

Hızlı, verimli ve sektör için özelleştirilmiş yeni yapay zeka çözümleri oluşturmak isteyen geliştiriciler için Intel, sağlık sektörüdür. Üç yeni AI referans koleksiyonu yayınladıTıbbi Görüntüleme Kullanarak Belge Otomasyonu, Hastalık Tahmini ve Tanı. Temmuz ayında piyasaya sürülen dört grubun yanı sıra geliştiriciler onları GitHub’da bulabilir.

Lavender, “Amacımız, geliştiricilerin açık kaynak ekosistemi veya Intel tarafından sunulan ürünler aracılığıyla en iyi yazılım teknolojisine erişmesini kolaylaştırmaktır” dedi. Evans Data Corporation tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen Küresel Gelişim Anketine göre, geliştiricilerin yaklaşık %90’ı farkında olmadan Intel tarafından geliştirilen veya geliştirilmiş yazılımları kullanıyor.

Pek çok örnek arasında Intel, on yılı aşkın bir süredir Linux çekirdeğine en çok katkıda bulunanlardan biri olmuştur ve yakın zamanda oneDNN performans kitaplığının TensorFlow’a entegre edilmesine yardımcı olarak popüler AI çerçevesini kullanan milyonlarca kişiye otomatik olarak 3 kata kadar performans artışı sağlamıştır.

Daha iyi güvenlikle desteklenen yeni hizmetler: e-reçete ve telebakım

Açık yazılım, donanım çözümleri ve iş ihtiyaçlarının kesişim noktasında – şu anda yayınlanmakta olan Alman e-reçete projesinde olduğu gibi – tamamen yeni fırsatlar var.

IBM, mükemmel bir müşteri deneyimi sunarken platform bütünlüğünün ve katı güvenlik ve gizlilik ihtiyacının korunmasına yardımcı olmak için kendi e-reçete çözümünü geliştirdi ve Intel Yazılım Koruma Uzantıları (SGX) uzantılarını Gramine’e entegre etti. Intel, Almanya’nın ulusal dijital sağlık kurumunun SGX Secure Pockets tarafından sunulan bütünlük ve gizliliği minimum değişiklikle elde etmesini sağlayan açık kaynaklı Gramine projesine ana katkıda bulunan kişidir.

Birkaç ay önce Intel Vision’da tanıtılan, gizli bilgi işlemde kimlik doğrulama için bir hizmet olarak yazılım programı olan Project Amber sayesinde daha fazla örnek iş başında. ABD federal hükümetinin önde gelen teknoloji müteahhitlerinden biri olan Leidos, gazilerin sağlık bilgilerini gelecekte mobil kliniklerde kullanmak üzere korumak için Project Amber ile birlikte çalışıyor. Kavram kanıtı oluşturur.

Lavender’a sahnede eşlik eden Leidos Health Group Başkanı Liz Porter şunları söyledi: “Amber Leidos projesi, karmaşık ve maliyetli doğrulama sistemleri oluşturma ve sürdürme ihtiyacından bizi kurtararak, temel farklılaşmamıza – akıllı otomasyon ve makine öğrenimine – odaklanmamıza izin veriyor. /yapay zeka – analitik odaklı.”

Yapay zeka, kuantum hesaplama, sinirbilim ve sonraki adımlarda inovasyonu hızlandırmak

Açık teknolojinin bir başka avantajı da, farklı uzmanlığa sahip satıcılar ve müşteriler tarafından sunulan sayısız çözüme entegre edilebilmesidir. Red Hat’in baş teknoloji sorumlusu Chris Wright, Lavender’a video konferans aracılığıyla sahnede eşlik etti ve Red Hat’in OpenShift Veri Bilimi’nin “Intel AI paketi ile entegre olduğunu, böylece geliştiricilerin Intel’in AI analitik paketini ve OpenVINO araçlarını modellerini oluşturmak için kullanabileceklerini” açıkladı.

Red Hat, “uygun maliyetli, yüksek performanslı bir derin öğrenme modelinin eğitimi ve devreye alınması ve tam olarak yönetilen bir bulut olarak devreye alınması” sağlamak için Habana Gaudi Eğitim Hızlandırıcısını hizmetinde kullanıma sunuyor. Wright aynı zamanda “geliştiricilerin Red Hat OpenShift Data Science ve Intel’in entegre yapay zeka ve uç portföyünü kullanarak modelleri kolayca öğrenmesine, test etmesine ve dağıtmasına yardımcı olmayı” amaçlayan bir ortak girişimdir. Intel ve Red Hat AI Geliştirici Programılansman hakkında

Hızlandırma ihtiyaçlarını geleceğe bir adım daha ileri götürmeye hazır olanlar için Intel, geliştiricilerin kuantum algoritmalarını nasıl programlayacaklarını öğrenmelerine ve bu yeni teknolojiyi tam potansiyeline ulaştırmaya başlamalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Intel Kuantum SDK’sıDuyuruldu. Intel Quantum SDK beta şu anda Intel Developer Cloud’da mevcuttur.

Lavender ayrıca, Intel’in Mayıs ayında Intel Vision’da özetlenen kuantum bilgisayarların oluşturduğu tehditlere yönelik üç aşamalı yaklaşımının bir parçası olan kuantum sonrası kriptografiye yönelik ilerlemeyi de ayrıntılı olarak anlattı. Lavender, standardizasyondaki son gelişmelerin ve artan fırsat ve risk aciliyetinin “2030 yılına kadar 2. çeyreğe hazır veya niceliksel olarak esnek olmaya hazır olan sektörümüz için ileriye dönük önemli adımlar” olduğunu söyledi. Milenyum başarısızlığı.

Intel’in nöromorfik teknolojiyi ticari gerçekliğe getirme hedefinin bir parçası olarak Intel Labs, Loihi 2 araştırma çipine dayalı çok kartlı istiflenebilir bir platform olan Kapoho Point’i, açık Lava yazılım geliştirme çerçevesine yönelik güncellemeleri ve Intel Neuromorphic araştırmasının yeni üyelerini duyurdu. topluluk duyurdu (INRC) ve Intel, sekiz sponsorlu üniversite projesinin eklenmesi de dahil olmak üzere geliştiriciler için yeni araçlar duyurdu.

Intel ayrıca eğitim ve akademi ile ortaklıklar yoluyla gelecekteki yenilikleri destekler. Bugün şirket, yenilikçi ve heyecan verici fikirleriyle yarı iletken ve bilgisayar endüstrilerinde araştırma veya eğitime önemli katkılarda bulunan erken kariyer öğretim üyelerini takdir etmektedir. Intel® Yükselen Yıldız Üniversite Ödül ProgramıDuyuruldu.

Bu yılın kazananları, dünya çapında 15 farklı kurumdan ve yenilikçi öğretim yöntemlerinde kaydettikleri ilerlemeler ve yeterince temsil edilmeyen azınlıkların ve kadınların bilgisayar bilimi ve mühendisliğine katılımının yanı sıra yapay zekadan kuantum malzemelerine kadar uzanan araştırma alanlarından dolayı seçildiler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın