medyauzmani.com

Instagram’dan yeni tasarım! Bu sekme artık mevcut değil

Popüler sosyal medya platformu instagramHer gün yenilik yaratır. Şirket bugün yaptığı açıklamada, önceki yıllarda kullanıma sunduğu Mağaza düğmesinde değişiklik yapacağını belirtti. Ancak, uygulamadaki Mağaza düğmesi artık mevcut olmayacak. Detaylar burada!

Instagram mağaza düğmesi kayboluyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram geçtiğimiz günlerde mağaza Bu özelliği başlatın. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik, kullanıcılarının uygulama içinde alışveriş yapmasına yardımcı oldu. Ancak, bugünkü şirket açıklamasıyla, Mağaza özelliği Artık lider görünmüyor.

Instagram'da yeni tasarım!  Bu sekme artık mevcut değil

Firmadan yapılan açıklamaya göre önümüzdeki ay kullanıma girecek olan güncelleme ile birlikte Mağaza düğmesi kaldırılacak. Sonuç olarak, uygulamanın altındaki düğme artık görünmeyecek. Bunun yerine, kullanıcılar yeni içeriği paylaşabilecekleri bir düğme görecekler.

bu değişiklikten sonra, Instagram Alışveriş özelliği kaldırılacak mı? soru geliyor Adam Mosseri Bu konuda yaptığı açıklamada birkaç cümleye yer verdi. Açıklamasında platformda alışveriş imkanı devam edecek ancak bunun için Özel sekme olmayacak ifade etti.

Mosseri’nin açıklamasına göre şirket, daha sade ve kullanıcıların beğenisine yönelik bir tasarım ortaya çıkarmayı hedefliyor. Ancak bu değişikliğin farklı stratejilerin bir parçası olabileceği de iddia ediliyor. Şirket konu hakkında açıklama yaptı.

Instagram'da yeni tasarım!  Bu sekme artık mevcut değil

“Şubat ayından itibaren, gönderi paylaşmayı ve arkadaşlarla ve ilgi alanlarıyla bağlantı kurmayı kolaylaştırmak için Instagram gezinmesini değiştireceğiz. Uygulamanın altındaki gezinme çubuğunda, içerik oluşturma kısayolu artık ortada ve sağda olacak (…)” Bu kararın başka açıklaması yok. Ayrıca Store butonunun birdenbire mi yoksa adım adım mı kaldırılacağı bilinmiyor.

Peki, Instagram mağazasının adı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın