medyauzmani.com

Instagram’da “sessiz mod” dönemi! – Teknolojihaberleri.org.tr

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram yeniliklerine devam ediyor. Şirket, kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanan yeni özelliklere merhaba diyor. Bu özelliklerin başında ise “sessiz mod” geliyor.

Instagram birçok yeni özelliği kullanıma sunmaya başladı

Yeni Instagram hizmeti, tıpkı telefonlardaki Rahatsız Etmeyin ayarı gibi çalışıyor. Bu özellik aktifken Instagram telefonunuza herhangi bir bildirim göndermez. Bu özelliği aktif eden kullanıcıların profilinde “sessiz modda” olduğu belirtilecektir. Ayrıca mesaj gönderen kullanıcılar, ulaşmak istedikleri kişiye ulaşılamadığına dair bir bildirim alacaklar.

Kullanıcılar, sosyal medya uygulamasının sunduğu yeni ‘sessiz mod’ özelliğini belirli saatlerde aktif edebilecek. Bu saatler aşıldığında Instagram kullanıcıya bu süreçte aldığı bildirimlerin bir özetini gönderecektir. Sessiz mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, ABD ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilecek.

Yeni sessiz mod özelliğiyle birlikte Instagram, kullanıcılara platform üzerinde daha fazla kontrol vermeye başlıyor. Yeni tanıtılan özellik ile kullanıcılar artık karşılaşmak istemedikleri içerik türlerini seçebilecekler. Kullanıcılar, Instagram içerik algoritmasında “İlgilenmiyorum” seçeneğini seçerek uygulamayı kendileriyle daha alakalı hale getirebilecekler. Ayrıca Ayarlar’ın “Gizli Sözler” bölümünde içerik ve yorumlarda “Hashtag” ve “emojiler” kısıtlanacak.

Tüm bunlarla birlikte Instagram, ebeveynlerin çocuklarının uygulama ayarlarını görüntülemesine olanak tanıyan bir özellik eklediğini de duyurdu. Yeni ayar ile gençleri sosyal medyadaki kötü niyetli kişilerden daha fazla korumayı amaçlıyor.

Instagram, sunduğu yeni özellikleri tüketicinin korunması, ürün ve veri güvenliği ile ilgili son endişelere dayanarak şekillendirmiş görünüyor. Peki, Instagram ve yeni “sessiz mod” özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın