medyauzmani.com

Instagram sohbet yayını özelliğini test ediyor!


Instagram, günümüzde 500 milyon kişi ile en çok kullanılan platformlardan biridir. Her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile birlikte yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Sosyal medya devi, 2017 yılında canlı yayın özelliğini kullanıcılarına tanıttı. Hesapların video akışı bazı kullanıcıların bu özelliği kullanmasını engelledi.

Twitter, Spaces özelliğini iki yıl önce aldı. Spaces özelliği, pandemi dönemine denk gelmesiyle kullanıcılar tarafından çokça kullanılmaya başlandı. Instagram ayrıca bir yayın sohbeti oluşturma özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Peki detaylar ne olacak? Gelin hikayenin detaylarına birlikte göz atalım.

Instagram sohbet yayını özelliği üzerinde çalışıyor!

Twitter hesabından sosyal medya platformları hakkında paylaşımlarda bulunan @hammodoh1 kullanıcısı, Instagram Broadcast Chat üzerinde çalıştığını duyurdu. İnovasyonla ilgili bir fotoğraf paylaşan @hammodoh1; Yayın Sohbeti özelliği sayesinde takipçilerinin içerik oluşturucuların yayın sohbetine katılabileceğini ve diğer kullanıcıların yayın mesajlarını okuyabileceğini ve anketlerde oy kullanabileceğini duyurdu.

Instagram Yayın Sohbet özelliğinin yer aldığı görselde, kullanıcıların paylaştığı yayın sohbetinin DM kutusuna ekleneceği bilgisi de yer alıyor. Sosyal medya devi, şimdilik özellik üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kararlı sürüme ne zaman ulaşacağına dair bilgi şu anda mevcut değil.

Sosyal medya devi, soru işaretlerine fotoğraf ve videolarla cevap verme işlevi de üzerinde çalışıyor. Resimli ve videolu cevaplar, tıpkı metin cevapları gibi, soruyu soran kullanıcı tarafından paylaşılabilir. Sosyal medya devinin üzerinde çalıştığı bu özelliğin kararlı sürüme ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor.

Instagram, test aşamasında olan yeni özelliklerle kullanıcıları arasındaki etkileşimi artırmak istiyor. Sosyal medya devi her geçen gün yeni kullanıcılar kazanırken, yeni özelliklerle de kendini yeniliyor.

Okurlarımız bu sayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın