medyauzmani.com

Instagram, mesaj kutusu için yeni arayüzü test ediyor!


Instagram, aylık 1 milyar aktif kullanıcısı ile en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Sosyal medya devi, yeni insanları çekmek veya mevcut kullanıcıların deneyimini geliştirmek için sık sık yenilik yapıyor. Instagram’ın bu sefer de mesaj kutusu arayüzü üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Platform mesaj kutusunun yeni arayüzü nasıl olacak? Gelin hikayenin detaylarına birlikte göz atalım.

Instagram, mesaj kutusu için yeni arayüzü test ediyor!

Görünüşe göre sosyal medya devi Instagram, mesaj kutusunun arayüzünü yeniden tasarladı. Sosyal medya platformlarında sıkça haber yapan Twitter kullanıcısı @hammodoh1, konuyla ilgili bir tweet paylaştı. Kullanıcının paylaşımına göre kutularda Instagram mesaj kutusunun üst kısmında ‘Temel, Genel ve İstekler’ bölümü yer alacak. Yeni tasarım öncekinden çok farklı görünmüyor. Kullanımda herhangi bir değişiklik olup olmayacağı şu anda belli değil.

Yeni Instagram mesaj kutusu arayüzü test aşamasında

Şu anda test aşamasında olan yeni tasarımın kararlı sürüme ne zaman ulaşacağı belli değil. Aslında yeniliğin kesin olup olmayacağı şu an için belli değil.

Sosyal medya devi aynı zamanda sohbetleri de yayınlıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, canlı yayının gizli bir versiyonu olacak olan yenilik, Twitter Spaces özelliğine benziyor. Instagram, soru etiketlerine video ve fotoğraflarla yanıt verme yeteneğini de test ediyor. Bazı kullanıcılar bu özelliği uzun zamandır bekliyordu. Görüntü ve video yanıtları, soruyu soran kullanıcı tarafından da gönderilebilir. Platform, bu iki özellikle kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracak.

Okurlarımız bu sayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram mesaj kutusunun yeni arayüzü sizce nasıl test aşamasında? Düşüncelerinizi yorum forumunda veya SDN’de ifade edebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın