medyauzmani.com

Instagram kullanıcılarına reklam şoku! – Teknolojihaberleri.org.tr


Geçtiğimiz günlerde YouTube tarafından arka arkaya 5 reklam yayınlama kararı alan Instagram da benzer bir adım atıyor. Meta çatısı altındaki platformların ilerleyen dönemlerde reklamlara boğulduğunu görebiliriz. Detaylar burada…

Instagram bir reklamı tespit etmeyi ev haline getiriyor!

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Mark Zuckerberg, kullanıcılardan gelen Meta gelirlerinin azalmasının acısını çekmeyi planlıyor. Son sızıntılara göre yapılacak ilk değişiklik, Instagram’da özellikle Keşfet ekranında daha fazla reklam yayınlamak olacak.

Instagram reklamları

Instagram bir fotoğraf paylaşım platformu olarak doğmasına rağmen, günümüzde TikTok, Snapchat ve Vine gibi uygulamaların rekabeti sonucunda bir video paylaşım mecrası haline geldi. Öyle ki her geçen gün videolar başta Keşfet olmak üzere tüm gönderilerde daha çok ön plana çıkıyor.

Hatta geçen yıl başlayan reklamcılık dalgası uzun süre dikkat çekmemeyi başardı. Hikaye gönderileri arasında reklamların çıkmasını veya Makaralarda aşağı kaydırmayı önleme şansımız olduğu için çok fazla tepki almadı.

Şu anda 4 ile 10 saniye arasında süren ve ardından otomatik olarak bir sonraki gönderiye geçen görsel veya video şeklindeki reklamları test etme sürecinde olan yeni özellik ile izlemek zorunlu olmadığı için atlayabiliyoruz. , Keşfet sekmesinin en üstünde olacaktır.

Meta ayrıca gelecekte bu ve diğer reklamları Facebook’a getirecektir. Geçtiğimiz yıllarda oldukça heyecanlanan ancak Telegram ve Signal gibi platformların artan rekabeti nedeniyle vazgeçilen ücretli ve reklamlı ücretsiz WhatsApp paketlerinin yeniden gündeme geldiğini de belirtmek gerekiyor.

Instagram’da veya Keşfet’te daha fazla reklam görmek ister misiniz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın