medyauzmani.com

Instagram için AI destekli bir sohbet robotu yolda!

Meta çatısı altında, sosyal medya platformu Instagram’ın geçtiğimiz günlerde ChatGPT gibi bir chatbot üzerinde çalıştığı söylendi. Bugün bu sohbet yazılımının özellikleri ilk defa ortaya çıkmıştır.

Instagram sohbet botu hangi özelliklere sahip olacak?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapay zeka da son yıllarda ciddi bir yükseliş göstermiştir. Öyle ki kullandığımız programlarda, internet sitelerinde ve birçok sosyal medya platformunda yer alan yapay zekayı yakın gelecekte Instagram’da da göreceğiz.

Geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, Instagram’ın yapay zeka destekli yeni sohbet robotunu ortaya koyuyor. Bu ekran görüntüsündeki bilgilere göre bu sohbet programı, kullanıcıların sorularını yanıtlarken aynı zamanda tavsiyelerde bulunabilecek.

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi chatbot’un 30 farklı versiyonu olacak ve kullanıcılar sohbete başlamadan önce bunlar arasında seçim yapabilecek. Ancak bu sürümler arasındaki fark bilinmiyor.

Chatbot hakkında Instagram’dan herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak yakın zamanda bir duyuru ile tanıtılması bekleniyor. Çünkü chatbot’un tam olarak hangi özellikleri sağlayacağı, hangi dilleri destekleyeceği ve hangi dil modelini kullanacağı henüz netlik kazanmış değil.

instagram sohbet robotu

Chatbot, kullanıcıların takipçilerine erişerek, bunları takip ederek ve paylaşarak daha kapsamlı bir yanıt havuzuna sahip olabilir. Böyle bir durumda, “Takip ettiğim ama beni geri takip etmeyen kişiler kim?” Bir soru sorduğunuzda, cevaplayabilir.

Yapay sohbet botunda Instagram’ın ilk olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü iş dünyasında ortaya çıkan Snapchat ve LinkedIn gibi diğer sosyal medya platformları şimdiden yapay zekayı entegre etti.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram AI aracının hangi özelliklere sahip olacağını düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın