medyauzmani.com

Instagram gönderi zamanlaması! – Teknolojihaberleri.org.tr

Günümüzde sosyal medya denilince akla gelen ilk platformlardan biri de Instagram’dır. Uzun bir süredir hayatımızda olan Instagram, ilk etapta fotoğraflara uygulanan efektlerle karşımıza çıktı. Daha sonra pek çok farklı özelliği bünyesine katarak yoluna devam eden sosyal paylaşım platformu, yeni bir hizmete ev sahipliği yapacak.

Instagram fenomenlere büyük kolaylık getiriyor

Instagram, gönderi planlama özelliğini blog sitesinde yaptığı açıklamayla duyurdu. Buna göre kullanıcılar; Fotoğraflar, videolar ve makaralar için gönderileri önceden planlayabilecektir. Yeni hizmetle birlikte 75 gün önceden Instagram’da paylaşmak mümkün olacak.

Instagram Makaraları nasıl çekilir?

Sosyal medya platformu, yeni hizmetiyle kullanıcılarına paylaşım konusunda büyük esneklik sağlayacak. Özellikle işletme hesapları için oldukça kullanışlı olabilecek bu özellik sayesinde gönderiler önceden planlanıp zamanı geldiğinde paylaşılabiliyor.

Instagram gönderinizi planlamak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  • Instagram’da oturum aç
  • Gönderi Oluştur’a tıklayın
  • Oluşturacağınız gönderiyi veya makara gönderisini seçin ve düzenleyin
  • Ardından gelişmiş ayarlara gidin
  • Program bölümünü seçin
  • 75 gün içinde istediğiniz tarih ve saati seçin
  • Bitti diyerek gönderiyi oluşturun ve Geri bölümünü seçerek gönderi sayfasına dönün.
  • Gönderiyi planlamak için Planla’ya tıklayın

Görünüşe göre Instagram, sonradan planlama özelliği ile birçok kullanıcıyı bazı zorluklardan kurtaracak. Ancak, ürün etiketleme, paylaşılan gönderiler, Facebook’ta çapraz gönderi, sponsorlu gönderiler ve bağış toplama etkinlikleri gibi özelliklerin planlanmış gönderiler için mevcut olmadığını belirtmek gerekir.

Planlanmış gönderiler, profil sayfasında sağ üst köşedeki seçenekler seçilerek görüntülenebilir. Gönderiyi düzenlemek veya yeniden planlamak için daha önce planladığınız gönderiyi bu bölümden seçerek istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Instagram gönderisi zamanlama seçeneği ile özellikle işletme hesapları ve birden fazla takipçisi olan kişiler için büyük bir kolaylık oluşturmuşa benziyor. Peki, Instagram’ın yeni gönderi planlama özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın