medyauzmani.com

Instagram CEO’su fotoğrafların da gösterileceğini duyurdu

Özellikle son bir yıl içerisinde TikTok ile rekabet halindeyken Instagram kendini bir kenara atmış ve fotoğraflar yerine videolara yer vermeye başlamıştır. Reels adlı videolarla kullanıcılarının daha fazla etkileşim almasına olanak sağlayan platform, bazı hesapların bundan şikayetçi olmasına da neden oldu. Instagram CEO’su Adam Mosseri, bir açıklama yaparak bu konu ile ilgili değişiklik yapacaklarını belirtti. Peki, Instagram algoritması nasıl oluşacak? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, fotoğrafların platformda da yer alacağını duyurdu.

Instagram CEO’su Adam Mosseri yaptığı açıklamada, son bir yıldır video tanıtım konusunda sınırları zorladıklarını itiraf etti. Ünlü CEO, Instagram’ın fotoğraf paylaşma odaklı kurulduğunu, gelecekte video fotoğraf ve video paylaşımlarına yer açılacağını açıkladı. denge edeceğini belirtti.

Instagram’ın videolarda parlamasının en büyük sebebi TikTok’un kısa sürede sosyal medya platformlarının zirvesine çıkmasıydı. Ancak bu durum, sadece Instagram’da fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı.

Mosseri, konuyla ilgili şu sözlere de yer verdi:

“2022’de videoya fazla odaklandığımızı ve sıralamada çok ileri gittiğimizi düşünüyorum. Temelde çok fazla video gösterdik ve yetersiz resim gösterdik. Artık durumu dengeledik, bu yüzden Birinin fotoğrafları ve videoları beğenme sayısı ve bir kişinin videolara yorum yapma sayısı ile fotoğraflar gibi şeyler kabaca eşittir. Bu, her şeyin dengede olduğuna dair iyi bir işaret.”

“Ancak fotoğraflar her zaman yaptığımız işin önemli bir parçası olacak ve her zaman Instagram’da ve başka yerlerde fotoğraf bulmayı seven ve önemseyen insanlar olacak. Bu konuda çok net olduğumuzdan emin olmak istiyorum.”

Adam Mosseri, son zamanlarda Instagram’da spam hesapların yanı sıra video ve fotoğraf jeneriğindeki artıştan da bahsetti. CEO, bunun üzerinde çalıştıklarını ve ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını açıkça belirtti.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın