medyauzmani.com

Hubble Uzay Teleskobu için Elon Musk!


Hubble Uzay Teleskobu, Dünya 540 km’den daha büyük bir yörüngede Yaklaşık 32 yıldır harika fotoğraflar çekiyor. bilim adamlarının Evrenin kökeni hakkında Daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olan teleskop sayesinde bugüne kadar pek çok veriye ulaşıldı.

Hubble Uzay Teleskobu farklı bir yörüngeye taşınabilir

Ancak yıllar geçtikçe Hubble yavaş yavaş yörüngeden çıkmaya başladı. diğer taraftan James Webb Uzay TeleskobuHubble bir açılışın gölgesinde kaldı. NASA’dan önce iki seçenek var: Hubble. Daha kararlı bir yörüngeye yükseltin Ya da teleskopu rahat bırakın Gezegenimize doğru düşüşünü izlemek.

Elon Musk ve CEO’su burada Uzay X Etkinleştirilmiş. uzay x, Hubble uzay teleskobudaha yüksek bir yörüngeye, böylece görevinin ömrünü uzatır. ejderha uzay aracı kullanmak NASA ile çalışmaya başladım.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Hubble-Uzay-Teleskobu-Orion-Bulutsusundaki-renkli-manzarayi-paylasti-1.jpg?resize=1170%2C658&ssl= 1

NASA E Uzay X22 Eylül Perşembe günü, diğer uzay araçlarını içeren benzer görevlerin önünü açabilecek böyle bir projenin olasılığını görüşmek üzere. uzay hukuku sözleşmesi Olmuş. SpaceX, geçen yıl ilk sivil uzay uçuşunda yörüngeye uçan milyarder girişimci Jared Isaacman tarafından yönetiliyor. Polaris programı O da projeye dahil edildi.

Uzay ajansı bu noktada sadece bir fizibilite çalışması yürüttüğünü ve bu nedenle görevin gerçekleşmeyebileceğini belirtirken, proje hükümete devredildi. Herhangi bir maliyeti olmayacak Öne çıkanlar. Uzay X Teknik zorluklarla başa çıkma yeteneğini arttırmak. Bunu bir fırsat olarak görüyor.

Çalışmanın altı ay sürmesi bekleniyor. Süreç içerisinde Hubble ile yerleştirme Daha kararlı bir yörüngeye taşınmasıyla ilgili bazı teknik soru işaretlerini netleştirmenin yanı sıra. Sürecin sonunda Hubble teleskobunun kaderine karar verilecek.

Görünen o ki Uzay XHubble teleskobunu daha yüksek bir yörüngeye taşıyarak teknolojilerini test etmek istiyor. sen de aynı şekilde Hubble teleskopuDaha kararlı bir yörüngeye geçmek hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın