https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Huawei Mate X3 katlanabilir telefondan yeni bilgiler!

Huawei Mate X3 katlanabilir telefondan yeni bilgiler!

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin Mate X3 ve P60 katlanabilir telefonunu aynı anda tanıtacağını öğrenmiştik. 23 Mart’ta tanıtılacak cihazlardan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Öyle ki katlanabilir telefon pazarına ilk giren firmalardan biri olan Huawei, yeni katlanabilir cihazında tasarım anlamında güzel şeyler denemeye çalışıyor. İşte haberin detayları…

Huawei Mate X3’ün tasarımının ifşası!

Şirketin paylaştığı Huawei Mate X3 katlanabilir akıllı telefon tanıtım görselinde “Kanat kadar hafif, kaya kadar sağlam” yazısı yer alıyor. Bu da cihazın daha ince bir gövdeye ve daha hafif bir ağırlığa sahip olacağını gösteriyor.

Huawei dostum x3

Gönderi ayrıca, akıllı telefonun geçen yıl piyasaya sürülen Huawei Mate 50 amiral gemisinde kullanılan yüksek mukavemetli, düşmeye dayanıklı panel olan Kunlun Glass kullanacağını da ortaya koyuyor. Şirket, Kunlun camın düşme direncinde 10 kat artışa sahip olduğunu ve bunun da darbe dayanımı açısından sağlam bir etki sağlayabileceğini söylüyor.

Huawei Mate X3 piyasaya sürülmeden önce bazı sızıntılar da ortaya çıktı. Öyle ki Huawei’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı uydu iletişim teknolojisinin bu katlanabilir cihazda gerçekleşmesi bekleniyor. İşlemci olarak Snapdragon 8 Plus Gen 1 kullanacak olan cihaz, HarmonyOS 3.0 ile gelecek. 2K ekrana sahip olacak cihazın dahili ekranında herhangi bir çentik yer almıyor. Harici ekranın tek yuvaya sahip olması bekleniyor.

Huawei P60 serisi üç ayrı telefondan oluşuyor. P60, P60 Pro ve P60 Ultra gibi tanıtılacak tüm cihazlar 4G bağlantısına sahip olacak. Pro modelinde Snapdragon 8 Gen 2 kullanılacakken, düz modelde Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci yer alacak.P60 Pro serisindeki diğer telefonda ise işlemci detayları henüz netlik kazanmış değil. Ayrıca fiyatlandırma konusunda henüz bir bilgi bulunmadığını da belirtelim.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei Mate X3 beklentileri karşılar mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın