medyauzmani.com

HTC, sanal gerçeklik gözlüklerinde yeni bir adım atıyor!


O dönemin en çok konuşulan akıllı telefon üreticilerinden biri olan HTC, akıllı telefon sektöründe bir kez daha kendini kanıtlamaya çalışırken bir yandan da sanal gerçeklik konusunda önemli adımlar atıyor.

HTC, kompakt bir sanal gerçeklik gözlüğü tanıtmaya hazırlanıyor

Şirket, 2021 yılında HTC Vive Flow VR gözlüklerini tanıttı ve bu yılın başında Vive bileziğini piyasaya sürdü. Tayvan merkezli şirket, 2022 yılı bitmeden yeni sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, yeni ürününü bir Twitter gönderisiyle duyurdu.

Paylaşılan gönderinin görselinde HTC, yeni VR gözlükleriyle ilgili pek fazla ayrıntıya yer vermezken, gönderi notunda “ya küçültün ya da eve gidin” ifadesi yer alıyor. Bu gönderi ile VR gözlüklerin daha küçük bir boyuta sahip olacağı anlaşılabilir. HTC ayrıca, “Büyük bir şey üzerinde çalışıyoruz… yani küçük demek istiyoruz. Bunlar yeni VR gözlükleri” dedi.

HTC’nin yeni VR gözlük prototipini, şirketin Proton projesinin ikinci aşaması olarak yorumlayabiliriz. HTC Vive Flow VR gözlüğünün fiyatı ve performansı hakkında çeşitli eleştiriler alan üretici, yeni cihazını daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi için hazırlıyor gibi görünüyor.

Halihazırda hafif ve ergonomik bir tasarıma sahip olan Vive Flow’un diğer özelliklerinin geliştirilmesiyle birlikte VR gözlükler daha başarılı görünecek. Ayrıca HTC’nin payına göre çok daha küçük VR gözlüklerle karşı karşıyayız. Bu da gözlüklerin rahatlığı ve hafifliğinin bir adım daha ileri götürüleceği anlamına geliyor.

HTC Vive Akışı

HTC’nin bir kerede nasıl küçülüp performansı artırabileceği merak konusu. Ancak şirket bunda başarılı olursa rakiplerinden çok daha iyi performans gösterecektir. Öte yandan Meta ve Apple da kendi sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtmaya hazırlanıyor.

AR endüstrisi gidecek ve büyüyecek gibi görünüyor. Peki VR ve VR gözlükleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın