medyauzmani.com

HTC karma gerçeklik gözlüğü resmen tanıtıldı!

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisi her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başlıyor. Bu teknolojilerle birlikte karma gerçeklik gözlükleri de birbiri ardına kendini göstermeye başlıyor. HTC, Meta Quest Pro ile rekabet edecek yeni XR Elite karma gerçeklik gözlüğü CES 2023’te tanıttı.

HTC Vive XR Elite resmen yüzünü gösterdi

HTC Vive, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimlerini bir araya getiren XR Elite VR başlığını nihayet tanıttı. Sanal ve artırılmış gerçeklik arasında geçiş yapmak için tam renkli bir RGB kameraya sahip olan karma gerçeklik gözlükleri, kullanıcıların gerçek ve sanal dünya ortamları arasındaki etkileşimini kolaylaştırır.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

HTC Versatile, Viveport ve Steam aracılığıyla oynanan oyunlar için bir PC’ye bağlanabileceği gibi bağımsız olarak da kullanılabilir. Karma gerçeklik gözlükleri ayrıca el kumandalarıyla uyum içinde çalışır.

Yeni hibrit gözlükler 110 derece görüş açısı, 4K çözünürlük ve 90 Hz ekran yenileme hızı sunuyor. Pil dahil 625 g ağırlığında olan XR Elite, iki saate kadar kullanım sağlar. Karma gerçeklik gözlüğünün pilleri çıkarılarak standart gözlük olarak kullanılabileceği de belirtiliyor.

Yeni HTC Vive XR Elite’in tanıtılmasıyla birlikte 100 yeni sanal ve karma gerçeklik içeriği de tanıtıldı. Yeni içerik, oyuncuların oyunlara erişebileceği ve arkadaşlarıyla etkileşim kurabileceği HTC tarafından sunulan bir sosyal alan olan Viverse aracılığıyla sunulacak.

HTV Vive XR Elite, sanal gözlükler hariç iki denetleyici ve bir pil kutusuyla birlikte gelir. Yeni karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı 1.099 dolar olarak açıklandı. Öte yandan, Meta Quest Pro’nun fiyatı 1499 dolardır.

HTC Vive XR Elite, özellikleri ve fiyatıyla karma gerçeklik teknolojisinde iddialı görünüyor. Peki, karma gerçeklik teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın