medyauzmani.com

Honda Prologue Özellikleri ve Fiyatı!


Tüm dünyada elektrikli araçların dönüşümü hızla devam ediyor. Ancak hibrit araçlarla bu alana erken girmeyi başaran Japon otomobil devleri, tüm elektrik altyapısını geliştirmede geri kaldı. Honda da bu alanda geri kalanlar arasında. Ancak 2024 yılında satışa çıkacak olan Prologue modeli, özellikleri ve fiyatıyla şimdiden göz doldurdu.

Honda Prologue özellikleri ve fiyatı

Honda Prologue, özellikleriyle D segmenti SUV pazarını, fiyatıyla da C segmenti SUV pazarını hedefliyor. Honda, bu aracı General Motors’un Ultium platformunda geliştiriyor. Buick, Cadillac, Chevrolet ve GMC gibi markaların birçok modelde aynı altyapıyı kullanacağını biliyoruz. Yani işler yolunda.

Bu yeni modeli Honda’nın en çok satan otomobillerinden biri olan CR-V ile karşılaştırırsak 13 cm daha geniş ve 20 cm daha uzun olduğunu fark edeceğiz. Onun pozisyonu daha heybetli. Elbette arka tasarımı gören pek çok kişi onun Range Rover Euc’a benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Honda, Prologue’un teknik özellikleri hakkında henüz ayrıntılı bir açıklama yapmamış olsa da, 400km ve 480km olmak üzere iki farklı menzile sahip bir pil takımı olacak. İçeriye baktığımızda ise sürücünün önünde detaylı verileri görüntüleyebilen 11 inçlik bir ekran bulunuyor.

Sağ tarafta ise 11.3 inçlik multimedya ekranı yer alıyor. Klima, bu ekranın altındaki düğmeler aracılığıyla kontrol edilebilir. Honda’nın bu arabada yeni bir yazılım kullandığını da biliyoruz. Ancak genel tema olarak diğer modellere benzemektedir.

Honda Prolog’un fiyatı resmi olarak açıklanmadı. Ancak sızıntılara göre fiyatı 45 bin dolar olarak düşünülüyor. Tabii bu fiyat farklı paketlere göre değişmekle birlikte 55 bin dolara kadar çıkabiliyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın