medyauzmani.com

Herkesin bilmesi gereken WhatsApp gizlilik özellikleri

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması. WhatsApp; Hikayeler, topluluklar, avatarlar, eylemler ve grup çağrıları gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Ancak uygulamanın, kullanıcılarına oldukça detaylı gizlilik özellikleri sunduğu da göz ardı edilmemelidir.

WhatsApp’ın en iyi gizlilik özellikleri

WhatsApp, iki adımlı doğrulama, yedeklemeler için uçtan uca şifreleme, son görülme ve çevrimiçi olmama durumu gibi hesap gizliliğinizi artıracak birçok özelliğe sahiptir. Gizlilik için önce iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz. Bunun için sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın, hesabı seçin ve iki adımlı doğrulamayı seçin.

Diğer bir güvenlik önlemi ise Yedeklemeler için uçtan uca şifreleme Açılacak. Önce WhatsApp ayarlarına gidin, Sohbetler’i seçin, sohbet yedeklemeyi açın ve uçtan uca şifreli yedeklemeyi etkinleştirin. Yedekleriniz artık şifrelenmiş olarak saklanacaktır.

Son görülme ve çevrimiçi durumunuzu gizleyerek güvenliği artırabilirsiniz. Bunu yapmak için WhatsApp ayarlarına gidin, Gizlilik’i açın ve Kişisel bilgilerimi kimler görebilir menüsü altında Son görülme ve çevrimiçi’yi seçin. Burada, son görülmenizi herkesten veya herkesten gizlemek istediğiniz kişileri ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların uygulamayı parmak izleri veya Face ID gibi biyometri ile korumasına olanak tanır. Bu özelliği etkinleştirmek için Gizlilik’e gidin ve Parmak İzi kilidini etkinleştirin. Ayrıca uygulamanın ne kadar süre kapalı kalacağını da seçebilirsiniz.

Hesabınıza uygulayacağınız bu özellikler, WhatsApp’ta gizliliğinizi artıracaktır. Bu konuda WhatsApp gibi uygulamaları kullanmamanızı, Windows ve macOS için resmi uygulamaları tercih etmenizi öneririz.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın