medyauzmani.com

HBO Max Türkiye yayına başlıyor!


Çevrimiçi Yayın Platformları Ülkemizde yayın yapan firma sayısı her geçen gün artarken ülkemizde yayın yapan firma sayısı da artmaya devam etmektedir. Son zamanlarda Türkiye’de çeşitli yayın platformları faaliyetlerine başlamıştır. Çok yakında bu platformlar arasında HBO Maks. İçeri giriyor gibi görünüyor.

HBO Max Türkiye’de yayın yapmak için gerekli izinleri aldı

egirisim.com haberine göre HBO Max, RTÜK ruhsatını aldı Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor. Haberin detaylarında HBO Maks.RTÜK’ün geçtiğimiz günlerde RTÜK’e lisans başvurusunda bulunduğu ve bu başvurunun kabul edildiği bildirildi.

HBO Max, AT&T’ye aittir. Warner Medya Platform bünyesinde sunduğu abonelik tabanlı bir akış platformu olarak öne çıkıyor. Game of Thrones Birçok ürün içerir. aynı zamanda Platform içeriği HBO Max’te de var.

Bu içeriğin öne çıkan bir özelliği, Game of Thrones’un prequel serisidir. Ejderha Evi Oldu. George RR MartinDizi, Ateş ve Kan kitabından uyarlanmıştır. Ejderha dansı İç Savaş olarak adlandırılan İç Savaş’a yol açan süreci ve bu İç Savaş’ı ele alır.

HBO Maks.Türkiye’de resmi olarak ne zaman yayın hayatına gireceği henüz belli değil. Ancak yayın platformu RTÜK’ten 10 yıllık lisans Satın alma işlemiyle tüm yasal formaliteleri tamamlamış görünüyor. Bu gelişmenin ardından kısa süre içerisinde HBO Max’in Türkiye’de yayına başlamasını bekliyoruz.

HBO Max, Türkiye’de çok sayıda izleyicisi olan Game of Thrones ve House of Dragons gibi diziler sayesinde kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı planlıyor. Peki HBO Max’in Türkiye’de lansmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın