medyauzmani.com

HBO Max Türkiye ile ilgili resmi açıklama geldi!


Çevrimiçi yayın platformları Firma sayısı her geçen gün artarken ülkemize yeni firmalar giriyor. Game of Thrones ve House of the Dragon’un ev sahibi HBO Maks. Aynı zamanda merakla beklenen platformlar arasında yer alıyor. Son zamanlarda HBO Max’in Türkiye’de yayına başladığına dair birçok haber çıkmasına rağmen, Warner Bros.Farklı bir yönden bir açıklama geldi.

HBO Max Türkiye’ye gelmeyecek

Warner Bros. keşifyaptığı açıklama ile HBO Maks.Türkiye’de yayın hayatına girmeyeceğini açıkladı. Böyle bir planı olmadığını açıklayan şirket, ilk olarak şu anda faaliyet gösterdiği yeni hizmetlerini duyurdu. Avrupa’da sağlayacağını duyurdu. Şirketin açıklaması şu şekilde:

Son basında çıkan haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak Türkiye’de HBO Max yayını yapmak gibi bir planımız yok. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023’te HBO Max ve Discovery Plus hizmetlerini birleştirmeye karar verdi. Warner Bros. Bu yeni Discovery hizmeti, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in halihazırda mevcut olduğu pazarlarda piyasaya sürülecek.

Warner Bros. , HBO Max’e aittir. Discovery, yaptığı bu açıklamayla, Hayal kırıklığı oluşturuldu. Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre HBO Max, Türkiye’de yayına başlamak için gerekli lisansları aldı. RTÜKdan aldım.

Birçok kişinin paylaştığı bu haberin ardından, Game of Thrones E Ejderha Evi gibi yapımlarla dikkat çekiyor. HBO Maks.Türkiye’de kısa sürede geniş bir kitleye ulaşması bekleniyordu. Şirketin neden böyle bir karar aldığı bilinmiyor.

Popüler Game of Thrones serisi şu anda HBO Max’te NetflixHayatı yayın hayatına devam ederken Ejderha EviResmi bir yayıncısı yoktur. Demek sen Warner Bros’sun. Discovery’nin HBO Max Türkiye hakkındaki kararını nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın