medyauzmani.com

HarmonyOS 3 alacak yeni modeller belli oldu!


Huawei, Çin devletiyle doğrudan bağları olduğu ve ABD’nin güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle 2019 yılında kara listeye alındı. Ortaya çıktığı hemen hemen tüm alanlarda rakip üreticilere pazar payını kaybeden şirket, bu süreçte HarmonyOS olarak ABD’ye olan bağlılığını azaltmak için bazı belirleyici hamleler yaptı.

Android ve iOS’a doğrudan rakip olan HarmonyOS, Huawei’nin en yeni işletim sistemidir. Son olarak Çinli üretici, geçtiğimiz günlerde HarmonyOS 3 alacak yeni modellerin listesini paylaştı.

Yeni modeller HarmonyOS 3 alıyor

Huawei, 2019 yılında Huawei Geliştirici Konferansı’nda (HDC 2019) HarmonyOS’u duyurdu. Başlangıçta yalnızca akıllı TV’leri destekledi, ancak sürüm 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle akıllı telefonlar, tabletler, giyilebilir cihazlar ve arabalarla da çalışmaya başladı.

Huawei, MatePad Pro 11’in yanı sıra geçtiğimiz aylarda yeni işletim sisteminin orijinal versiyonu olan HarmonyOS 3’ü de tanıttı. Daha önce, sadece birkaç yıl içinde 300 milyon kullanıcıya ulaşarak en hızlı büyüyen işletim sistemi olmayı başardı.

Öte yandan HarmonyOS 3, akıllı telefonlar ve tabletlerden çok daha fazlasını hedefliyor. Çünkü Huawei, yeni Watch GT akıllı saatlerinden gözlük ve arabalara kadar birçok alanda yayılmayı hedefliyor. Bu sayede kullanıcı sayısını 300 milyondan 1 milyara çıkarmayı hedefliyor.

Etkinliğin başlamasından bu yana Huawei, yeni sürümü birkaç amiral gemisi modeline gönderdi. Son olarak üretici, güncellemeyi alacak üçüncü taraf cihazları da duyurdu. Listeye baktığımızda ilk sıralarda MatePad ve nova modellerinin çıktığını görüyoruz.

  • Huawei MatePad Pro 10.8 inç
  • Huawei MatePad Pro 5G 10.8 inç
  • Huawei MatePad 10.8 inç
  • Huawei Nova8
  • Huawei Nova 8 Pro 4G
  • Huawei Nova 8 Pro 5G
  • Huawei nova 9 SE

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Senin düşüncen nedir HuaweiHarmonyOS Yaptırımların Yıkımının Yaralarını İyileştirebilir mi? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın