https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

Haddini aştı: Popüler yapay zeka, metinden video üretiyor!

Son yılların en büyük yapay zeka projelerinden biri olarak görülen kararlı dağıtım, yeni bir yapay zeka modeliyle genişliyor. Metin işleme hizmetinin geliştiricisi Runway, Gen-2 teknolojisini duyurdu. Bu model için teşekkürler Yapay zeka kullanarak metinden video oluşturun Belki.

Yapay zeka ile metinden video nasıl yapılır?

Geliştirici Stable Diffusion, yeni AI modelini duyurdu. 2. Nesil Teknoloji olarak bilinen bu teknoloji, kısa bir metin açıklamasından üç saniyelik videolar üretebilir. Yeni araç, Runway web sitesinde bekleme listesine kaydolan kullanıcılar tarafından teste açıldı.

Google E meta Tech gibi teknoloji devleri de metni videoya dönüştürmek için yapay zeka modellerini araştırıyor. Ancak Runway’in kendi aracını tüm kullanıcıların kullanımına sunması sosyal medyada merak uyandırdı. Runway CEO’su Cristobal Valenzuela, yeni aracın kullanıcılar tarafından fikirlerini hayata geçirmek için kullanılabileceğini söyledi.

CEO Valenzuela, Gen-2 teknolojisinin içerik üreticilerinden film yapımcılarına kadar geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edileceğine inanıyor. Örnek görüntüler, gerçekçi doğa manzaralarından fütüristik robotlara kadar değişen videoları içerir.

Ancak şirket, güvenlik ve geliştirme açıkları nedeniyle Gen-2 modelini açık kaynak olarak kullanmayacak. Ancak Runway, kuyruğun bir kullanıcının isteğini yönetmeyi kolaylaştıracağından bahsetti.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Yeni yapay zeka modeli özellikle içerik oluşturucular için faydalı görünüyor. Bu aracın önümüzdeki aylarda profesyonel ve amatör kullanıcılara da sunulacağını düşünüyoruz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın