medyauzmani.com

Görüntülü Sohbet Yeni Adresinde

Görüntülü sohbet, bir web kamerası ve özel bir yazılım kullanılarak diğer İnternet kullanıcılarıyla gerçekleştirilen çevrimiçi, yüz yüze, görsel bir iletişimdir.

Terim, metin tabanlı sohbetlerden iki yönlü video etkileşimi içeren uygulamalara dönüşen programlardan kaynaklanarak oluşmuştur. Görüntü ile sohbet genellikle, video tabanlı iletişim önceden var olan bir hizmete dahil edildiğinde kullanılır. Örneğin, Facebook 2011’de Skype video tabanlı iletişimi dahil ettiğinde, görüntülü sohbet eklediğini söyledi.

Görüntü ile sohbet, görüntülü konferans ve görüntülü arama olarak da bilinir.

Görüntü ile sohbet, iki İnternet kullanıcısı arasındaki bire bir görsel iletişimdir. Skype görüntülü sohbetleri popüler hale getirdi. Dünyanın dört bir yanındaki herhangi iki kişinin birbiriyle görüntülü arama yapmasına olanak tanır. Bunun için tek ihtiyaçları olan bir bilgisayar, Skype uygulaması ve iyi bir internet bağlantısıdır.

2010 yılında kurumsal dünyayı hedefleyen Skype, beş kişinin görüntülü görüşmeye katılmasını sağlayan bir özelliği tanıttı. Görsel sohbet, farklı konumlardaki kullanıcılar arasında canlı görüntülü ve sesli etkileşimi yürütmek için teknolojiyi kullanır. Görüntü ile sohbetler genellikle bilgisayarlar, akıllı telefonlar veya tabletler aracılığıyla gerçekleştirilir.

Görüntülü sohbet esas olarak noktadan noktaya etkileşim anlamına gelse de FaceTime ve Skype örneğinde olduğu gibi, çok noktalı etkileşimler için de kullanılabilir; tipik bir örnek Google Hangouts’tur.

Görsel sohbet sıklıkla görüntülü konferans ile birbirinin yerine kullanılsa da iki terim arasında önemli bir ayrım vardır. Genel olarak video konferans, bir iş ortamında üç veya daha fazla katılımcının yer aldığı çok noktalı, video-ses etkileşimi anlamına gelir.

Skype ve Apple’ın FaceTime görüntülü araması, şu anda mevcut olan en popüler görüntülü sohbet hizmetlerinden ikisidir.

Görüntülü sohbet ve daha fazlası hakkında bilgi almak için https://sohbet.hepkal.net/ sayfasını ziyaret edin.

Yorum yapın