medyauzmani.com

Google’dan Wear OS saatleri için Google Haritalar desteği

Google, yaptığı duyuruda Galaxy Wear OS akıllı saatlerine harita desteği getirdiğini duyurdu. Bu sayede akıllı saat kullanıcıları telefonsuz dışarı çıkmayacak ve telefonsuz kaybolma riskini almayacak. Peki, Google Haritalar desteği Wear OS saatlerine nasıl sunulacak? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

Wear OS’de Google Haritalar için LTE veya Wi-Fi bağlantısı gerekir

Önceden, akıllı saatler Google Haritalar’ı kullanmak için telefon desteği gerektiriyordu. Ancak bu durum sürekli yanında telefon taşımak istemeyen ve işlerini günün her saatinde yürütmek isteyen kişilerin önüne geçmektedir. Google’ın yeni duyurusuna göre artık LTE ve Wi-Fi bağlantısı olduğu sürece Google Haritalar kullanılabiliyor.

Öte yandan Google, bu özelliği kullanmak için herhangi bir güncelleme gerekmediğini de belirtmişti. Ancak yenilik, aktivasyondan hemen sonra açılmıyor. Kullanmak için birkaç gün beklemek gerektiği de açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. Google Haritalar’ı bir Wear OS akıllı saatinde kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Google Haritalar
  • ayarlar
  • fırlatma modu
  • Navigasyon başlayacak
  • Yalnızca izle

Google, telefon olmadan çalışacak Google Haritalar’ı desteklemek için aşağıdaki verileri sağlamıştır:

Artık bir telefona ihtiyaç duymadan doğrudan LTE saatinizde adım adım navigasyon alabileceğinizi Google Haritalar ile paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. LTE özellikli bir saatiniz varsa veya saatiniz WiFi aracılığıyla internete bağlıysa , artık haritaların keyfini bileğinizde çıkarabilirsiniz. Bu kullanışlı. Özellikle koşuya veya bisiklete binmeye gittiğinizde ve telefonunuzu geride bıraktığınızda, ancak etrafta dolaşmak istediğinizde veya eve dönüş yolunu bulmak için yardıma ihtiyacınız olduğunda.”

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın