medyauzmani.com

Google’dan uyarı: Cihazınız hacklenmiş olabilir! İşte risk altındaki cihazlar

Kendi işlemcilerini üretmek ve kullanmak için büyük çaba sarf eden Samsung, Exynos serisi ile bu fikrini hayata geçirse de zaman zaman eleştirildi. Şirket şu anda yenilenmiş işlemciler için yoğun bir bütçe ayırıyor. Ancak şu anda piyasada bulunan bazı Exynos işlemcili telefonlar için sorun çok büyük.

Google, Exynos işlemcilerinde 18 aktif güvenlik açığı buldu

Google Project Zero güvenlik araştırma ekibi, yayımladıkları makalelerinde önemli riskleri ortaya çıkardı. Yazıda bazı modellerin güvenlik açığına dikkat çekiliyor. Google, Exynos işlemcilerinde 18 aktif güvenlik açığı tespit ettiğini belirterek güvenlik açığı bulunan modellere dikkat çekti.

Google Exynos

18 etkin güvenlik açığından dördü, telefonu yalnızca telefon numarası bilgilerine karşı savunmasız hale getiriyor. Risk altındaki modeller arasında Samsung Galaxy S22 serisi de yer alıyor. Güvenlik ekibi, bu açığın uzun süredir bilindiğini ve artık çok geç olabileceğini belirtti.

İşte risk altındaki cihazlar;

  • Samsung Galaxy S22, Galaxy M33, Galaxy M13, Galaxy M12, A71, Galaxy A53, Galaxy A33, Galaxy A21, Galaxy A13, Galaxy A12, Galaxy A04 serisi.
  • Vivo S16, Vivo S15, Vivo S6, Vivo X70, Vivo X60, Vivo X30 serisi.
  • Piksel 6 ve Piksel 7 serisi.
  • Tüm giyilebilir cihazlar Exynos W920 işlemci kullanır
  • Exynos Auto T5123 işlemcili tüm araçlar
Google Exynos

Öte yandan Google, Pixel telefonlar için Mart ayı güvenlik güncellemesinin sorunlarını giderdiğini belirtti. Güncelleme Pixel 7 serisi telefonlara ulaştı.Bu serinin artık bu risklere açık olmadığı aktarılıyor. Ancak Pixel 6 ve Pixel 7 serisi henüz herhangi bir güncelleme almadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın