medyauzmani.com

Google’dan kaybolan kulaklıklara büyük yenilik!

Teknoloji devi Google, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak pek çok yenilik üzerindeki çalışmalarıyla öne çıkıyor. Bunlardan biri de bluetooth alanında yer alıyor. Şirket, kullanıcıların aksesuarlarının akıllı telefonlarından ne kadar uzakta olduğunu bilmelerini sağlayacak bir özelliği test ediyor. İşte Google Bluetooth mesafe ölçme özelliği!

Google, bir Bluetooth aksesuarı ile telefonunuz arasındaki mesafeyi ölçmek için bir özellik geliştiriyor

Bluetooth teknolojisine kablosuz mouse ve kulaklıklarımızda sıkça rastlıyoruz. Bu nedenle aksesuarları günümüzde sağladıkları rahatlık ve özgürlük için tercih ediyoruz. Ancak, Bluetooth’un sınırlı olduğu alanlar vardır. Teknoloji devi Google Sınır ölçümü Yeni bir yol üzerinde çalışın.

şirket kullanıcıları Bluetooth Aksesuarlarının telefonlarından uzakta olmasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar. Bu özellik yeni Bluetooth mesafe ölçüm API’sı içerir. Bu bluetooth mesafe ölçüm api ise Mişaal Rahman fark etme.

Rahman, Twitter hesabında fark ettiği API’yi paylaştı. Mesafe ölçüm doğruluğu kesin olmasa da bluetooth mesafe ölçüm API’si size yaklaşık konumu söyleyebilir. Yani, telefonunuzun Bluetooth aksesuarından 1 metreden fazla veya daha az uzakta olup olmadığını belirtebilir.

Bu API, telefonunuz ve bağlı cihazlar arasındaki mesafeyi belirlemek için özel olarak Bluetooth’u kullanır. RSSI (Alınan Sinyal Gücü Göstergesi) kullanacağız. Dolayısıyla bu özellik akıllara Apple’ın AirTag’ini getiriyor. Özelliğin gelip gelmeyeceği konusunda net bir bilgi yok. Ancak özelliğin gelme ihtimali yüksekse Android 14’ü beklemek gerekebilir.

Google'dan kaybolan kulaklıklara büyük yenilik!

Bundan önce, teknoloji, kullanıcıları Google’ın CES’te gösterdiği Pixel Watch’ın yakınlık tabanlı Watch Unlock özelliğine getirmek için Android’in Active Unlock API’sini kullanmada rol oynuyor gibi görünüyor.

Peki, Google Bluetooth Mesafe Ölçüm API’sı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu API’nin faydalı olacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın