medyauzmani.com

Google’dan Android için ücretsiz VPN! – Teknolojihaberleri.org.tr

Google, Ekim ayında Pixel 7 ve Pixel 7 Pro telefonlarını tanıttı. Kasım ayına geldiğimizde yeni telefon modellerindeki bazı hatalar için küçük bir yama yayınladık. Artık Google, yeni Pixel modelleri için çok daha büyük bir yamayı bizlerle paylaştı.

Google, Pixel telefonlarda ücretsiz bir VPN hizmeti sunacak

Android 13 Quarterly Platform Release 1 (QPR1) olarak adlandırılan yeni güncelleme, çeşitli hata düzeltmeleri, güvenlik yamaları ve bazı yeni özellikler içeren çok kapsamlı bir yamadır. Yeni yamanın en dikkat çekici özelliği ücretsiz VPN hizmeti oldu.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Yeni güncellemeyle, Google One VPN artık Pixel 7 ve 7 Pro’da ek ücret ödemeden kullanılabilir. Şirketin daha önce Google One abonelerine sunduğu hizmet artık Pixel 7 ve 7 Pro sahiplerine de sunulacak. Bu sayede kullanıcılar internette daha kolay gezinebilecekler.

Ayrıca Pixel 7 tanıtılmadan önce duyurulan “Clear Calling” özelliği de yamayla birlikte telefonların kazandırdığı yenilikler arasında yer alıyor. Clear Calling, Google’ın tescilli Tensor çipinin gücünden yararlanır. Bu özellik, makine öğrenimini kullanarak arka plan gürültüsünü filtreler ve telefon görüşmelerinin daha iyi duyulabilmesi için sesleri kontrol eder.

Google’ın Pixel telefonları artık sesi ve çeviri yazıları buluta kaydeden bir kayıt uygulamasına da erişebilecek. Bu güncellemede Google, Ses Kaydedici’nin transkripsiyonda farklı konuşmacıları belirleme ve işaretleme özelliğini ekledi. Bu özelliğin kullanılması için bir Tensör çipi gerektiğinden, etiketleme yalnızca Kaydedicide Pixel 6, 6 Pro, 7 ve 7 Pro’da kullanılabilecektir.

QPR1 güncellemesi yaklaşık 500MB boyutundadır. Bu nedenle, güncelleme biraz zaman alabilir, ancak işlem tamamlandıktan sonra yeniden başlatma için geçen süre dışında telefonlar her zaman kullanılabilir olacaktır. Güncellemeyi kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Sistem güncelleme bölümüne gidebilirsiniz.

Google, yeni güncelleme ile ücretsiz VPN özelliğini yeni telefonlarına getirdi. Peki Google Pixel 7 ve 7 Pro modellerinde sunulan ücretsiz VPN hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın