medyauzmani.com

Google sonunda yeni bir akıllı saat modeli tanıttı!


Google’ın birçok yerde görülen akıllı saatinin uzun zamandır beklenen modeli nihayet resmi olarak piyasaya çıktı. Google’ın CEO’su da dahil olmak üzere birçok yerde saatin tasarımını görmüş olsak da özellikleri hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. Tanıtım ile birlikte yeni akıllı saatin özelliklerini öğrendik.

Google Pixel Watch nedir?

Google Pixel Watch, 41 mm’lik bir kasayla birlikte gelir. 36 gram ağırlığında olan akıllı saat, sadece tek beden olarak satışa sunulacak. Yeni akıllı saatin en büyük eleştirisi çerçevesiydi. Tanıtımla birlikte, bu çerçevelerin daha önce sızdırılan görüntülere göre çok daha ince olduğunu baştan belirtmek gerekiyor.

Always On Display özelliğine sahip olan saatin maksimum parlaklığı 1.000 nit olarak açıklandı. Yeni Google akıllı saat, inç başına 320 piksel ile 1,6 inç AMOLED ekrana sahip. Saatin ekranı Corning’in 3D Gorilla Glass 5 ile korunuyor. 50 metreye kadar suya dayanıklı olacak şekilde tasarlanan Google Pixel saat, çeşitli renk ve kayış seçenekleriyle geliyor.

Pixel Watch’ın gövdesinin altında Samsung imzalı Exynos 9110 SoC işlemci bulunuyor. 2 GB RAM ile Pixel Watch ayrıca müzik, fotoğraf ve uygulamalar için 32 GB depolama alanına da ev sahipliği yapıyor.

294mAh pile sahip olan Google Pixel Watch, 24 saat pil ömrü vadediyor. Ancak bu sürenin kullanım durumuna göre değişebileceğini de hatırlatalım. Bir USB-C manyetik şarj cihazı kullanarak akıllı saat pilini 80 dakikada tamamen şarj etmek mümkündür. Saatin pilini yüzde 0’dan yüzde 50’ye çıkarmak 30 dakika sürer.

Google, yeni akıllı saatinde kandaki oksijen seviyelerini ve kalp atış hızını ölçmek için sensörler kullanıyor. Ayrıca yeni Pizel Watch’ta EKG görüntüleme özelliği de bulunuyor. Yeni saatte ayrıca bir düşme ve acil durum algılama sistemi de bulunuyor. Her akıllı saatte olduğu gibi Pixel Watch’ta da uyku izleme özelliği yer alıyor.

Google, Pixel Watch satın alanlara bazı abonelikleri ücretsiz sunuyor. Pixel Watch, kişiselleştirilmiş egzersizler, horlama, gürültü algılama, ayrıntılı uyku analizi ve stres yönetimi gibi özellikler sunan 6 aylık ücretsiz Fitbit Premium sunar. Saat ayrıca YouTube Premium’a 3 aylık abonelik sunuyor.

Google, yeni akıllı saati için 350 dolarlık bir fiyat etiketi belirledi. Saatin hücresel veri desteğine sahip LTE versiyonu için fiyatı 400 dolar. Rakipleriyle karşılaştırmak gerekirse, Apple Watch 8, 400 dolar; Samsung Galaxy Watch 5’in fiyatı 330 dolar. Peki Google Pixel Watch hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın