medyauzmani.com

Google Pixel Fold lansman tarihi sızdırıldı!


Katlanabilir modeller, son zamanlarda akıllı telefon dünyasındaki en büyük trendlerden biri oldu. Öyle ki birçok telefon üreticisi bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Henüz katlanabilir akıllı telefon dünyasına girmemiş olan Google, ilk modeli için tünelin sonunda ortaya çıktı.

Pixel Fold, 2023’ün ilk çeyreğinde gelecek

Google, 6 Ekim’de Pixel 7 serisini duyurdu. Bu hamlesiyle sektörde adını duyuran firma, katlanabilir sessiz modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Akıllı telefon pazarındaki sızıntılarıyla tanınan Ross Young’a göre Pixel Fold, gelecek yılın Ocak ve Mart ayları arasında piyasaya sürülecek.

piksel katlama

Google’dan gelen katlanabilir akıllı telefonun adı henüz netlik kazanmadı. Önemli kaynaklar Pixel Fold olacağını söylese de Pixel Passport olarak piyasaya çıkacağına dair önemli iddialar var. Bu yıl bazı kaynaklar cihazın birkaç kez ertelendiğini belirtti. Ancak bu şu anda mümkün görünmüyor.

Öte yandan daha önce elde edilen bilgilere göre beklenen Google modeli 7.6 inçlik katlanabilir OLED ekrana sahip olacak. Ayrıca kapak ekran boyutunun 5.8 inç olması bekleniyor. 12 GB RAM’i desteklemesi beklenen katlanabilir modelin, işlemci koltuğunda Pixel 7’de karşımıza çıkan Tensor G2’ye sahip olması bekleniyor.

piksel katlama

Google, katlanabilir modelinin arkasında dörtlü kamera tasarımına yer verecek. Çeşitli kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre cihazda 12,2 megapiksel ana kamera ve 12 megapiksel geniş açılı sensör bulunuyor. Cihaz, her iki kapakta da 8 megapiksel selfie kamerası ile gelecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın