medyauzmani.com

Google Pixel Fold fiyatı açıklandı

Google, geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri sızdırılan ilk katlanabilir telefonu için çalışmalara devam ediyor. Özellikleriyle dikkat çeken Google Pixel Fold modelinin fiyatı ortaya çıktı.

Google Pixel Fold fiyatıyla sınırlarını zorlayacak

Şirket, henüz piyasaya sürmediği Tensor G3 işlemcisine yeni modelinde yer verecek. İddiaya göre Google, işlemci konusunda Samsung ile iş birliği yapacak. Tensor G3 işlemcisinin Samsung tarafından üretilecek olan Exynos 2300’ün modifiye edilmiş versiyonu olacağından bahsediliyor.

Google Pixel Fold fiyatıyla sınırlarını zorlayacak

Pixel Fold modelinin 8GB ve 12GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunacağı tahmin ediliyor. Ancak depolama açısından sızan bilgiler arasında 256GB ve 512GB seçeneklerinin olacağı da yer alıyor.

Analistler, Google Pixel Gold modelinin 1.200 dolar ile 1.400 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağını belirtiyor. Galaxy Z Fold 4 modelinin 1.800 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıktığını belirtmekte fayda var.

Felix kod adlı Pixel Fold modeli hem dahili hem de harici ekrana sahip olacak. Sızan bilgilere göre Google, yeni modelinde Samsung’un ürettiği ekranlara yer verecek.

Dahili ekran, 1840 x 2208 piksel çözünürlüğü (5:6 en boy oranı) destekleyecektir. Ekran boyutlarının ise 7.58 inç olacağından bahsediliyor.

Ortalama 800 nit parlaklığa sahip olacağı söylenen ekran, maksimum 1.200 nit parlaklık sağlayabilecek. Ekranın 120Hz yenileme hızını desteklemesi bekleniyor.

Üçlü kamera dizilimine sahip olacağı aktarılan cihazın kamera özellikleri henüz bilinmiyor. Sızdırılan bilgiler arasında şirketin Pixel Fold modelinde 5.000 mAh ve üzeri pil kullanacağı da yer alıyor. Galaxy Z Fold 4’ün 4400 mAh bataryaya sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Google, yeni modelinde pil süresi avantajına sahip olacak gibi görünüyor.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr
Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın