https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Google Pixel 8 özellikleri sızdırıldı! Ayrıntılar burada

Google Pixel 8 özellikleri sızdırıldı! Ayrıntılar burada

Sızdırılan bilgilere göre Google, akıllı telefon pazarındaki rekabeti artırmak için Pixel 8 ailesine AI video düzeltme teknolojisini ekleyecek. Bu yıl piyasaya çıkması beklenen Google Pixel 8 ve 8 Pro modellerinin özellikleri sızdırıldı.

Google Pixel 8 ve 8 Pro özellikleri açıklandı

Geçtiğimiz günlerde bir Pixel 8 Pro görseli paylaşıldıktan sonra bugün Pixel 8 görselleri gün yüzüne çıktı. Google Pixel 8 modeli, 6.2 inçlik bir ekranla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Google Pixel 8 ve 8 Pro özellikleri açıklandı

Her iki model de Google tarafından geliştirilen Tensor G3 işlemciye sahip olacak. İddiaya göre Google, işlemci konusunda Samsung ile iş birliği yapacak. Tensor G3 işlemcisinin Samsung tarafından üretilecek olan Exynos 2300’ün modifiye edilmiş versiyonu olacağından bahsediliyor.

Google, Pixel 8 Pro modelinde üçlü kamera dizilimine yer verecek. Ana kamera, telefoto kamera ve ultra geniş açılı kamera kullanılacaktır. Ancak cihazın bir de LiDAR sensörüne yer vereceğinden bahsediliyor.

Google Pixel 8, selefine kıyasla 150,5 x 70,8 x 8,9 mm veya 5,1 mm daha kısa, 2,4 mm daha dar ve 0,2 mm daha ince olacak. Cihazın arka tarafında ise kamera alanı selefine göre daha geniş olacak.

Google, Pixel 7 ailesinin yanı sıra, bir Tensor çipinin makine öğrenimi özelliklerini kullanan yeni bir “Görüntü Deblur” aracını tanıttı. Sızdırılan bilgilere göre şirket, Pixel 8 serisindeki “Defocus for videos” teknolojisi üzerindeki çalışmalarını tamamladı.

Google’ın görüntü ihlaline olan ilgisi göz önüne alındığında, teknolojinin yakın gelecekte videoları da desteklemesi bekleniyor. Henüz test aşamasında olan teknoloji, videolarda gözle görülür bir etki yaratmıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın