medyauzmani.com

Google Pixel 4 ve 4 XL güncelleme desteğini kaybetti


Geçen yıl piyasaya sürdüğü Pixel 6 serisi ile uzun süredir gündemde olan Google, Mayıs ayında I/O 2022’de görücüye çıkan Pixel 7 serisini resmi olarak tanıtacak. Öte yandan şirket, etkinlik öncesi kritik bir karar alarak iki popüler modeli ayırdığını duyurdu. Ayrıntılar burada!

Google Pixel 4 ve 4 XL en son güncellemelerini alıyor

Googleİlerleyen saatlerde yapılacaktır. piksel 2019 öncesi 7 olayKullanıcılara sunulan Piksel 4 ve 4 XL Modellerinin en son güncellemeleri aldığını onayladılar. Buna göre akıllı telefonlar Ekim 2022 Herhangi bir Android veya güvenlik uzmanından Güncellemeyi almayacaksınız. Ayrıca bu bilgilerin şirketin resmi destek sayfasından geldiğini de belirtmek gerekir.

Google Piksel 4
Google Piksel 4

Henüz netlik kazanmasa da Google’ın belirli bir süre daha küçük yazılım güncellemeleriyle Pixel 4 modellerini desteklemeye devam etmesi mümkün. Ancak bu serinin öncülü Piksel 3Kader Verilen’, bu durum mümkün görünmüyor.

Bu gelişmeyle birlikte Pixel 4 modelleri için yazılım desteği üç yılın ardından sona erdi. Öte yandan Google’ın Pixel 7 serisini daha uzun süre desteklemesi bekleniyor. Bu noktada, akıllı telefonlar beş yıllık güvenlik ve üç yıllık büyük Android güncellemeleri alacak. Bilindiği üzere Güney Koreli şirket Samsung, bir süre önce benzer bir karar almış ve bazı yeni modelleri için destek süresini uzatmıştı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın