medyauzmani.com

Google DreamFusion AI nedir?


Metni başarıyla görsele dönüştüren yapay zeka, son zamanlarda sosyal medyayı alt üst etti. OpenAI tarafından geliştirildi DALL-E 2 E mdjourny Bu pazarda lider olan yeni bir rakip var. Google’da arama yapanlar Rüya Füzyon Yapay zeka açıklandı.

Google AI DreamFusion, metni görüntülere dönüştürür

Google, geçen yıldan beri metinden görüntüye pazarda zaten. İlk olarak 2021’de tanıtılan bir metinden metne sunum aracı olan DreamFusion Tarlalar rüya En son güncelleme olarak temsil edilir.

sinirsel radyasyon alanı (NeRF) ile oluşturulan yapay zeka, 3D görüntüler oluşturmak için son derece gelişmiş bir sinir ağını birleştirir. Google’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, eğitimleri devam eden DreamFusion’ı kullanarak 2D metni 3D’ye çevirebilecekler. Tahmin edebileceğiniz gibi, her işlem AI’yı artıracaktır.

Google Brain Araştırma Bilimcisi ve Proje Direktörü Ben Paul, “Metni 3D’ye dönüştürmenin yeni yolu olan DreamFusion’ı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Önceden eğitilmiş bir metinden görüntüye modeli kullanarak NeRF’yi sıfırdan geliştiriyoruz. 3D veriye gerek yok.”

DreamFusion’ın oldukça başarılı görseller oluşturduğu söylenebilir. Web sitesinin açıklamasına göre, gönderilen resimler “doğal kalite, yüzey geometrisi ve derinlik” ile tutarlı olacaktır.

OpenAI, Dall-E 2 adlı bir AI algoritması geliştiriyor. Aslında, AI’nın Dall-E Mini versiyonu son zamanlarda sosyal medyada viral oldu. Metinleri resimlere dönüştürmeyi başaran Dall-E, bazı kelimeleri anlamak için kendi sözlüğünü oluşturmuş olabilir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın