medyauzmani.com

Google, ChatGPT Sparrow rakibini 2023’te başlatacak

Chatbot, OpenAI tarafından geliştirilmiştir. sohbet etmek Hala dünyayı kasıp kavuruyor. Ancak Alphabet’in alt kuruluşu olan DeepMind’den yeni bir açıklama geldi. Çok yakında, ChatGPT rakibi Sparrow, onu açacaklarını ve daha güvenli olacağını söyledi.

Google’ın bir yan kuruluşu, Sparrow’u ChatGPT’ye rakip olarak geliştiriyor

Son 10 yıldır AI araştırmalarının ön saflarında yer alan DeepMind, rakiplerinin oldukça gerisinde görünüyor. AI’yı aç GPT-3, Dall-E ve ChatGPT Bunun gibi modeller çıkardığı göz önüne alındığında, DeepMind’in sessiz kalması ilginç görünüyor.

Şirketin son açıklamasında, kuş şeyin adı Bir yapay zeka sohbet robotundan adı geçen. 2023’te özel bir pilot süreci başlatacaklarını söyleyen DeepMind, Sparrow’un yararlı ve güvenli olacağını doğruladı.

DeepMind CEO’su Demis Hassabis, konuyla ilgili verdiği bir röportajda, kullanıcılara verilen chatbot’ların “yanlış veya uydurma bilgiler” sağlayabileceğini iddia etti. Yanıt olarak, Sparrow’un yakında deneysel kullanıma açılacağını söyledi. DeepMind’in Google ile aynı kurumsal çatı altında faaliyet gösterdiği göz önüne alındığında, arama devinin ChatGPT’ye yanıtı Sparrow olabilir.

DeepMind, chatbot’unun güvenli cevaplar vereceğini garanti eder. Bu nedenle ChatGPT’ye göre daha tutarlılık sağlayacağını düşünüyoruz ama Creative’in ChatGPT kadar başarılı olup olmayacağını bilmiyoruz.

OpenAI CEO’su Sam Altman daha önce “OpenAI teknolojisinin kullanımıyla ilgili zaman içinde önemli sorunlar olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak her sorunu başarılı bir şekilde öngöremeyeceğiz” demişti.

ChatGPT ve Google hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın