https://www.zazzle.com/mbr/238308327712223197 http://www.rohitab.com/discuss/user/858680-haberler2/ https://slides.com/haberler2 https://www.metal-archives.com/users/Haberler2 https://worldcosplay.net/member/1125450 https://pxhere.com/en/photographer-me/3939252 https://app.roll20.net/users/11512809/haberler https://experiment.com/users/hhaberler2 https://www.twitch.tv/haberler_2/about https://www.beqbe.com/my/profile https://active.popsugar.com/@Haberler2/profile https://www.greenhomeguide.com/users/haberler-haberler-1 https://tr.gravatar.com/haberler11 https://twitter.com/haberlerrrr1 https://www.instapaper.com/p/11819118 https://www.techinasia.com/profile/son-dakika-haberleri-3 https://roundme.com/@ufukkatal453/about https://www.youmagine.com/haberr22/designs https://www.pexels.com/@haber-423956432/collections/ https://genius.com/Haber-2
https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » GitHub Kopilot, Sesli Asistan Özelliğini Aldı

GitHub Kopilot, Sesli Asistan Özelliğini Aldı

Geçen yıl Microsoft, yapay zeka tabanlı bir yazılım öneri sistemi olan Github Copilot’u tanıttı. Şirket, bugünkü etkinlikte Github Copilot platformuna sesli asistan özelliğini eklediğini duyurdu.

GitHub Kopilot, Sesli Asistan Özelliğini Aldı

GitHub, Copilot için yeni bir ses tabanlı etkileşim sistemi geliştirdi. Yazılım geliştirirken “Merhaba GitHub” diyebilecek ve Siri, Alexa veya Google Asistan gibi sesli komutları kullanarak eylemler gerçekleştirebileceksiniz.

GitHub Kopilot, Sesli Asistan Özelliğini Aldı

Yeni özellik, GitHub’ın bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü ayda 10 dolarlık bir yapay zeka aracı olan Copilot’ta mevcut olacak. Visual Studio Code, Neovim ve JetBrains IDE’leri gibi entegre bir geliştirme ortamında (IDE) çalışabilen Copilot, yazılım geliştiricilerin ihtiyaçları doğrultusunda kod önerir.

GitHub bugünkü blog yazısında, “Sesinizin gücünden, GitHub Copilot’un faydalarını, kendi elleriyle yazmakta zorlanan geliştiriciler de dahil olmak üzere daha fazla geliştiriciye sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Merhaba, GitHub!” Şimdilik, klavye ihtiyacı yalnızca VS Code’da kodlama yaparken azalır, ancak daha fazla araştırma ve test yoluyla yeteneklerini genişletmeyi umuyoruz. Açıklamalarda bulundu.

Sesli çalışmanın özellikle erişilebilirlik senaryoları için yararlı olduğu düşünülmektedir. Kullanıcılar, Copilot’tan farklı kod satırlarına geçmek veya yöntemlere veya bloklara gitmek gibi şeyleri yalnızca sesinizle yapmasını isteyebilecek. Yeni sesli asistan ayrıca “programı çalıştır” veya “zen modunu değiştir” gibi komutlarla Visual Studio Code üzerinde kontrol sağlar. Bir kod parçasının ne yaptığını bilmek istiyorsanız, bir kod özeti bile isteyebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın